Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan'da resmi temaslarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Özbekistan'da konuştu. Erdoğan, Özbekistan ile 25 maddeden oluşan anlaşmaşmaların imzalandığını açıkladı, "Bugün imzaladığımız çok sayıdaki anlaşmayla ilişkilerimizin ahdi zeminini güçlendirmiş olduk." dedi. 

30 Nisan 2018, Pazartesi 13:47
A A
İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

Bugün stratejik ortaklığımızın altyapısını güçlendirecek adımları atmış olduk. 25 maddeden oluşan tüm anlaşmalar imzalanmış oldu. Artık uzun bir yolculuğa Türkiye-Özbekistan olarak çıkıyoruz. Atacağımız adımlar var. İki ülke arasında bir yıl Türkiye bir yıl Özbekistan olmak üzere çalışmalar Dışişleri Bakanlığımızın sekretaryasında yürütülecek. Bugün imzaladığımız çok sayıdaki anlaşmayla ilişkilerimizin ahdi zeminini güçlendirmiş olduk.  

Bugün katılacağımız iş forumu büyük önem taşıyor. Bu karşılıklı yatırımların artmasını teşvik edecektir. 

Özbekistan'ın turizm sektörünün gelişmesine verdiğimiz desteği artıracağız. 

Bugün Taşkent'teki temasları tamamladıktan sonra yarın sabah Buhara'ya geçeceğiz. Ecdadımızı bir kez daha rahmetle yadedecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. 

Tüm Özbek kardeşlerime misafirperverliklerinden ötürü teşekkür ediyorum. 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.