Cumhurbaşkanı Erdoğan Prof. Dr. Işık'ın cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 83 yaşında yaşamını yitiren ilahiyatçı Prof. Dr. Emin Işık'ın cenaze törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğlen saatlerinde Üsküdar Kısıklı'da bulunan konutundan çıkarak Şişli Camii'ne geçti. Erdoğan burada cuma namazının ardından Prof. Dr. Emin Işık'ın cenaze törenine katıldı. Cenaze törenine Erdoğan'ın yanı sıra Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Necati Karagöz, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan ile Işık'ın yakınları katıldı.

02 Ağustos 2019, Cuma 15:10
A A
Cumhurbaşkanı Erdoğan Prof. Dr. Işık'ın cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze namazının ardından kısa bir açıklama yaparak, "1966 yılından itibaren İstanbul İmam Hatip Lisesi'nde hocamdı. Öğrencisi olmaktan çok müşerref olmuştum. Kendilerinden aldığımız o ilhamla, o dersle imam hatip lisesini bitirdik. Sonrada zaten zaman zaman bir çok yerde bir arada olma imkanını da bulmuştuk. Rabbimden kendisine rahmet diliyorum" şeklinde konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Işık için helallik isteyerek, "Biz öğrencisiydik. Onun bizde hakkı var" dedi. Cenaze, namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi. 

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 38 derecede zor anlar! Kazanmak için ter döktüler