Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "BMC Gelecek 50 Yıl Buluşması"nda konuştu. Tank Palet Fabrikası'nın satılacağı iddiasına da değinen Cumhurbaşkanı, "Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil, buna inananlara üzülüyorum" ifadesini kullandı

13 Ocak 2019, Pazar 13:30 Son Güncelleme:
A A
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Şehrimiz ve istikbalimiz adına tarihi bir adım atıyoruz. Modernize edilen 2600-2700 çalışanın görev yaptığı fabrikanın açılış törenini gerçekleştireceğiz. İlk yerli 600 beygir gücündeki motorunun test çalıştırmasını yapacağız. Savunma sanayini bir üst lige taşıyacak BMC üretim ve teknoloji üssünün birinci kısmının temel atma törenini icra edeceğiz. Tank fabrikası, zırhlı araç, ve askeri kamyon fabrikası, ticari kamyon fabrikası, hızlı tren ve metro fabrikası gibi pek çok üretim hattı bulunuyor. Toplam yatırım büyüklüğü 500 milyon dolara ulaşacak tüm etapları faaliyete geçtiğinde 10 bin kişiye istihdam sağlayacak

"GELECEK 50 YILA DAMGA VURACAK"

'Yatırımlar, üretim durdu' dediler. Hepsine inat yatırımlar da, üretimler de devam ediyor. Bu ülkenin duruşuna katlanamayanlar isteseniz de istemeseniz de bu ülke dimdik ayaktadır. Böylece Sakarya Karasu'ya şehrimizle birlikte tüm Türkiye'nin iftihar kaynağı olacak muhteşem bir tesisi kazandırmış olacak. Ülkemizin gelecek 50 senesine damga vuracağına inandığım BMC üssünü hayata geçiren herkesi şimdiden teşekkür ediyorum.

"ASLA UNUTMAYACAĞIZ"

Burada Katar ve Türkiye işbirliği var. Katar'ın hemen hemen her konuda ülkemizle sergilediği dayanışmayı unutmadık, unutmayacağız. Türkiye-Katar işbirliği güçlenmeye devam edecek. Türkiye, stratejik öneme haiz bir coğrafyada, tüm dost ve kardeş topluluklar için bir güven kaynağıdır.

"BU MİLLET BİLİYOR Kİ..."

3.5 milyon Suriyeli muhacire kapısını açan bu millet. Bu millet biliyor ki, benim sevgili Peygamber'im bir muhacirdi. Ülkemiz ekonomik, siyasi ve askeri bakımdan güçlü olduğu dönemde çok geniş bir coğrafyada güvenlik ve istikrarın teminatı olmuştur.  Kimi devletlerin askeri ve savunma sanayii alanlarını geri plana itme lüksü olabilir ancak bizim böyle bir ihtimalimiz yok. Türkiye güçlü olmak zorundadır. Bilhassa savunma sanayi alanında caydırıcılığımız çok yüksek olmalıdır. Bizim caydırıcılığımızın da teknoloji ile beraber çok daha ileri bir konuma gelmesi lazım. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz, birilerine emanet edemeyiz.

"YENİDEN KENEVİR EKİMİ SÜRECİNİ BAŞLATALIM"

Bizi izleyen milletime sesleniyorum. Yeniden bir kenevir ekimi süreci başlatalım. Çünkü çok farklı alanlarda, çok farklı faydaları olduğunu göreceğiz. Şimdi bu süreci başlatacağız.

"MİLLİ PROJELERİ SABOTE EDENLER ŞİMDİ..."

Sakarya'daki birinci ana bakım fabrikasına ilişkin çalışma bunlardan biridir. 19 Aralık'taki kararımızın ardından bazı kesimler bu konuyu istismar etmeye çalıştı. Milli projeleri sabote edenler şimdi aynı tavrı bizim çalışmalarımıza karşı sergiliyorlar. Ülkemizin savunma sanayini on yıllardır bir avuç yabancıya emanet edenler şimdi çıkmış bizim politikamızı eleştiriyorlar.

Bu provokasyonun başını da Türkiye'deki adı ana muhalefet ama ana muhalefetten başka ne deseniz var. Böyle bir meselede yerli ve milli bir tavrı CHP'den beklemiyoruz. Zira 16 yılda böyle bir şey görmedik. Bundan sonra da göreceğimizi ummuyoruz çünkü tarihleri boyunca böyle bir şey olmadı. 

'FABRİKANIN SATILMASI DİYE BİR ŞEY YOK'

Tank Palet Fabrikası'nın satılacağı iddialarını da yanıt veren Erdoğan, şunları söyledi: 

Tank Palet Fabrikası'nda çalışan kardeşlerim başta olmak üzere kimsenin CHP'nin yalanlarına itibar etmediğini biliyorum. Öncelikle fabrikamızın satılması yalanını uydurarak böyle bir durum olmadığı halde buna inanlara üzülüyorum. Kusura bakmasınlar Tayyip Erdoğan böyle bir yola bugüne kadar tevessül etmemiştir, bundan sonra da etmez. Burada çalışan arkadaşlarımızın özlük haklarında bir eksilme olmayacaktır. CHP zihniyeti neyin satılacağını neyin işletmeye açılacağını, inanın bu işlerden anlamaz. Tank Palet Fabrikası'nın satılması diye bir şey yok. Tank Palet Fabrikası'na 40-50 milyon dolar yatırım yapılacak. Burada yapılan iş özelleştirme de değildir.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Evi kiralayıp, kazdılar