İsrafil Kışla kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

İsrafil Kışla, Resmi Gazete'de yayınlanan atama kararıyla Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirildi. Bu gelişmenin ardından, daha önce milletvekilliği de yapan İsrafil Kışla'nın kim olduğu merak konusu oldu. Peki, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İsrafil Kışla kimdir? İşte, İsrafil Kışla'ya dair merak edilen tüm detaylar...

09 Kasım 2018, Cuma 14:10 Son Güncelleme:
A A
İsrafil Kışla kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Dün akşam saatlerinde Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri, Cumhurbaşkanı Kararları ve Atama Kararları yayımlandı. İbrahim Kalın ve İsrafil Kışla Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirildi. Bu gelişmeyle birlikte İsrafil Kışla, hakkındaki bilgiler merak edilmeye başlandı.

İSRAFİL KIŞLA KİMDİR?

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak atanan İsrafil Kışla, 10 Mart 1959'da Artvin Şavşat'ta doğdu. Baba adı Sultan Süleyman, anne adı Emine'dir.

Yönetici; Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde yüksek lisans ve doktora yaptı. İlim Yayma Cemiyetinde Genel Müdürlük ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

24. Dönemde Artvin Milletvekili seçildi. Kuveyt Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği yaptı. AK PARTİ Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısıdır.

İngilizce, Gürcüce ve Arapça bilen Kışla, evli ve 5 çocuk babasıdır.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.