Cüneyt Arkın uğruna ölümü göze alan evli ve milyoner kadın: Stella Sadigh

Geçmiş Gazete | 31 Temmuz 1969 Saklambaç| Cüneyt Arkın için hayatına son vermeye kalkan İngiliz filmcinin sekreteri aslında İranlı evli ve milyoner bir kadınmış. Filmleri aratmayan hikaye şöyle...

11 Haziran 2020, Perşembe 11:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul’a gelerek Cüneyt Arkın’a çevireceği filmdeki rolüne karşılık bir milyon vereceğini açıklayan David Pelham ile sekreteri Stella Sadigh’in hareketlerindeki esrar nihayet çözüldü. Ortaya büyük bir aşk macerası ve skandal ortaya çıktı.

Cüneyt Arkın’la Tahran'da tanışan MGM film şirketinin ortağı olan Stella Sadigh, prodüktör David Pelhaam’ı bizzat İstanbul’a davet edip O’nun sekreteri gibi görünmüş, sevdiği adama sahip olabilmek için bir milyon lirayı gözden çıkarmıştı.


Aslen İranlı olup evli, 2 kız çocuğu sahibi olan Stella Sadigh, Cüneyt Arkın ile İran’da tanışmış ve ondan çok hoşlandı. İran’da başlayan aşk macerası, Cüneyt Arkın’ın İstanbul’a dönmesiyle gözden ırak, Şile’de devam etti.

Sevdiği erkeği dünyanın en ünlü aktörlerinden biri yapmak isteyen milyoner Stella, Cüneyt Arkın uğruna tüm servetini harcamayı gözden çıkarmıştı. Ancak ikilinin ilişkisi, Stella Sadigh’in eşinden boşanıp Cüneyt Arkın’la evlenmek istemesiyle bozuldu ve ayrıldılar.

Cüneyt Arkın’ın kendisini terk etmesine sinirlenen Stella, bir gece saat 3’te Cüneyt Arkın’ın Etiler’deki evine baskın yapmış, pencereyi kırarak yatak odasına girmiş ve Cüneyt Arkın’ı sarışın bir kadınla yakalamıştır.

İkili arasında büyük bir kavga yaşanmış, Cüneyt Arkın, bunun üzerine korumalarına Stella’yı arabaya bindirip otele bırakmalarını söylemiş. Hilton oteline götürülen Stella burada hayatına son vermek istemiş ancak otel görevlilerinin zamanında müdahalesiyle kurtulmuştur.

Olay sonrası Stella, intihar olayı ortaya çıkınca apar topar uçakla İsviçre’ye döndü. Stella Sadigh, Cüneyt Arkın’a yapılan film teklifini aslında kendisi tarafından yaratıldığını kabul edip, sonradan Arkın’a verilecek olan bir milyon lirayı da kendi cebinden ödeyeceğini açıklamıştır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hande Erçel'in spor şıklığı: Karın kasları dikkat çekti!