Cüneyt Özdemir: ABD'de hastanede 4 ay sonraya randevu verdiler

Cüneyt Özdemir: ABD'de hastanede 4 ay sonraya randevu verdiler

CNN Türk'te yayınlanan 5N1K'nın yapımcısı gazeteci Cüneyt Özdemir, Amerika Birleşik Devletleri'nde hastaneye gittiğini ve 4 ay sonrasına ancak gün verilebildiğini söyledi. Özdemir, Amerikalıların bir dolgu için bile 12 bin dolar ödediğini aktardı.

22 Kasım 2019, Cuma 11:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gazeteci Cüneyt Özdemir, sağlık sorunuyla ilgili ABD'de bir hastaneye gittiğini ve sonrasında yaşadıklarını YouTube hesabından paylaştığı videoda anlattı. Özdemir, Amerikan hastanelerinde dört ay sonrasına randevu verdildiğini, pek çok insanın tedavi için Türkiye'ye gittiğini aktardı.

Cüneyt Özdemir'in sözleri şöyle:

"Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da bir doktora gittim. Çok endişe duyduğum, birkaç günü kâbusla geçen, hayatı tekrar gözden geçirdiğim sağlık tehlikesi yaşadım. Biyopsiler oldu, temiz çıktı, halledilebilir çıktı. Ben de çok sevindim. Eşeği kaybettik yine bulduk.

Buraya geldim, dedim ki doktora gidelim. Mart ayına randevu verdiler mart. Hangi aydayız? Daha Kasım'ın sonundayız. 4 ay sonraya. Ki baya sağlık sigortamız var ona rağmen.

"Vallahi şaka değil; 60-70 bin lira"

Şimdi burada bu bir efsane zaten. Dişine bir şey olur; 3 bin dolar, 4 bin dolar, 10 bin dolar dolguya para alıyorlar. Vallahi şaka değil; 60-70 bin liraya.

Yine bana diyeceksiniz ki 'ulan yine bu Cüneyt iyice yandaşa bağladı' Peki bu Cüneyt yine bağlamış olsun ama inanın pek çok insan dişini yaptırmaktan, herhangi bir sağlık sektöründeki bir şeye kadar için Türkiye'ye gitmeyi tercih ediyorlar. Daha kolay daha basit.

Şehir hastaneleri tartışılıyor, şu tartışılıyor bu tartışılıyor ama böyle bir pratiklik de var. Burada 4 ay sonraki sistemi inanın Türkiye'de kendiniz devlet sistemindeki sigortayla daha çözebileceğiniz bir sistem var gibi gözüküyor."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Koca: Kuralsız kazanılmış savaş var mı?