'Dağların gözyaşı' mumiyo ile şifa bulun

Belki de bu ismi ilk defa duydunuz ama bundan böyle daha sık duymaya başlayacağınız kesin. Dağların gözyaşları olarak da adlandırılan mumiyonun insan vücuduna faydaları saymakla bitmiyor...

09 Kasım 2018, Cuma 09:40
A A
'Dağların gözyaşı' mumiyo ile şifa bulun

DAĞLARDA VE MAĞARALARDA BULUNUYOR 

Mumiyo maddesi 3 bin yıllık geçmişe sahiptir. Bitkisel tıpta kullanılan bu madde Uzakdoğu'dan Ortadoğu'ya kadar yayılmıştır. Dağların yüksek kesimlerinde ve mağaraların içerisinde bulunan bu madde koyu kahve ve siyah tortuldur.

SAĞLIĞA ÇOK YARARLIDIR 

Dağdaki bitkilerin zamanla doğal oluşumlara uğrayarak sertleşmesi ile meydana gelir. Toprak, taş ve yağmurda bulunan vitamin ve minerallerin bulunduğu bu madde birçok hastalığa iyi gelir. 

ROMATİZMA HASTALIKLARININ TEDAVİSİNDE KULLANILMIŞTIR 

Çok eski çağlarda kemik, eklem ve romatizma gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır. Günümüzde kullanımı ise daha çok diş macunu ve krem yapımı alanlarındadır. 

İÇERİSİNDE BİRÇOK VİTAMİN BULUNMAKTADIR

85' den fazla mineral, amino asitler, A, B, C ve P vitaminleri bulunur. Ayrıca kobalt, bakır, nikel, demir, çinko, manganez, krom, sodyum, potasyum, magnezyum, kadmiyum, bizmut, molibden gibi elementler de içermektedir.

HASARA UĞRAMIŞ KEMİK DOKULARINI YENİLER

Hasara uğramış kemiğin dokularını yeniler. Özellikle kırılmış kemiklerin daha çabuk yanmasına yardımcı olur. Kemik erimesi gibi rahatsızlıkları ortadan kaldırır. Bağışıklığı yenileyen güçlü bir etkiye sahip olan bu madde aynı zamanda beyin fonksiyonlarının sağlığını da koruyarak stres, unutkanlık,depresyon gibi ruhsal hastalıkların yanı sıra dikkat eksikliği gibi rahatsızlıklara da iyi gelir. 

YARA İZLERİNİ İYİLEŞTİRİR

Metabolizmanın hasara uğramış hücrelerini harekete geçirerek vücutta oluşan lezyonların daha hızlı iyileşmesini sağlar.  Özellikle karaciğerin toksinlenmesini engelleyerek cilt sağlığını destekler. Yanık, tahriş ve yara izlerinin hızla iyileşmesine yardımcı olur.

KANSERLİ HÜCRELERİN OLUŞUMUNU ENGELLER 

Diş sararması ve diş enfeksiyonları gibi hastalıkları ortadan kaldırarak ağız sağlığını korur. Yapılan araştırmalarda bağışıklığı güçlendirdiği için kanserli hücrelerin oluşumunu da engellediği ortaya çıkarılmıştır. Son yıllarda bu maddeden elde edilen maske ise cildi yenileyerek yaşlanmasını önler. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.