Daha güzel sakallar için erkeklere 8 tıraş önerisi

Sakal, erkeğin makyajıdır. Güzel sakalların yolu ise iyi tıraştan geçer. Eğer sakallarınıza iyi bakar, özenli tıraş olursanız cilt problemleriyle karşılaşma ihtimaliniz de giderek azalır. Daha güzel sakallar ve sorunsuz bir cilt için tıraş tüyolarını anlattık.

01 Mayıs 2021, Cumartesi 11:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Tıraş ürününü iyice köpürtün

Tıraş ürününü iyice köpürtün

Hassas ciltler için tasarlanmış yüksek kaliteli bir tıraş jeli, köpüğü ya da kremi kullanın. Köpürtün ve tıraş olurken tahrişe karşı korumaya yardımcı olması için tüm yüzünüze yayın. Başlamadan önce jelin iyice nüfuz etmesine izin verin.

Peeling uygulayın

Peeling uygulayın

Ölü derinin biriktiği ve gözeneklerin tıkalı olduğu, dokusu bozulmuş ciltler traş bıçaklarının kolayca kaymasını engeller. Bunun için haftada bir-iki kere uygulayacağınız, parçacıklı peeling bakımları ile cilt dokunuzu düzenleyebilir, ters çıkan tüylerin önüne geçebilir, cildinizi derinlemesine arındırarak traş bıçağının iz bırakmadan işini görmesini sağlayabilirsiniz.


İstenmeyen kazaların önüne geçmek için yüzünü sıcak bir şekilde nemlendir

İstenmeyen kazaların önüne geçmek için yüzünü sıcak bir şekilde nemlendir

Tıraş esnasında yüzünün kesilmemesi, tahriş olmaması, zarar görmemesi ve kılların yumuşaması için cildini nemlendirmen gerekiyor. Vaktin varsa duş alıp hemen sonrasında tıraş olman, sıcak su ve buharın etkisindeki cildine iyi gelecektir. Vaktin yoksa yüz havlunu sıcak suda bekletip 30 saniye boyunca sakallarına ve yüzüne tutarak yumuşatma işlemini gerçekleştirebilirsin.

 Sıcak havlu ile duş etkisi

Sıcak havlu ile duş etkisi

Konforlu bir traş deneyimi için sürekli duş sonrasını da beklemenize gerek yok. Eğer aceleniz varsa, bu etkinin benzerini havlunuzla da alabilirsiniz. Sıcak su ile ıslattığınız havluyu yüzünüzde bekleterek irite olmuş noktaların rahatlamasını, gözeneklerin açılmasını ve cildinizin yumuşamasını sağlayabilirsiniz.


Doğal yağları tonik olarak kullanın

Doğal yağları tonik olarak kullanın

İnflamasyon biriken gözenekler de traş sonrası hassaslığın ve tahrişin başta gelen etkenlerinden. Traş sonrasında uygulayacağınız arındırıcı bir tonik ya da çay ağacı yağı gibi doğal detoks etkili yağlarla gözeneklerde iltihap birikmesinin ve traş rahatsızlığının önüne geçebilirsiniz.


Yüzünüzü ılık suyla yıkayın

Yüzünüzü ılık suyla yıkayın

Cilt günde iki defa temizlenmelidir. Ciltteki yağ ve kir artıkları bu şekilde uzaklaştırılır. Cildinizi her gün nemlendirin. Kullanılacak nemlendiricinin güneş koruyucu içermesi, dışsal kaynaklı yaşlanmanın engellemesinde de etkili olur. Yüzünüzü ılık suyla yıkamanız, cildinizin tıraşa uyumunu sağlar.

 İyi jilete yatırım yapın

İyi jilete yatırım yapın

Kesiklerin ve tahrişin önüne geçmek için en başta izlemeniz gereken adımlardan birisi yakın traş. Cilde olabildiğince yakından ve kökten uygulayacağınız, keskin ve tek seferde işi halleden bir traş bıçağı ve bıçakla uyum içinde çalışan, cilt tipinize uygun, yakın traşa olanak sağlayan bir köpük ya da kremle traşınızı gerçekleştirin.


Jiletinizi haftada bir yenileyin

Jiletinizi haftada bir yenileyin

Cildin tahriş olmasını önlemek için tıraş bıçağınızı haftada bir yenileyin. Tıraş sonrası cildi tahriş etmeyen nemlendirici sürülmelidir. Düzenli uyumaya özen gösterin. İyi bir gece uykusu yaşlanmaya karşı en etkili yöntemlerden biridir! Cildinizin kurumaması için günde iki litre su içmeye özen gösterin.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cildi güzelleştiren 5 smoothie tarifi