Daha mutlu bir ilişki için 7 sabah rutini

Sabahları aynı yatakta uyanıyorsunuz. Gözünüzü açtığınızda ilk birbirinizi görüyorsunuz ama önemli olan bu değil. Önemli olan, birbirinizi gördüğünüzde nasıl tepki verdiğiniz. Evden çıkarken ne yapıyorsunuz örneğin? 10 dakika erken kalkıp bir sabah kahvesi içmek aklınıza geliyor mu? Eşinizle her sabah yapmanız gereken 7 şeyi listeledik.

04 Eylül 2020, Cuma 13:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 “Günaydın” ve “Hoşçakal” diyin.

“Günaydın” ve “Hoşçakal” diyin.

Basit duyuluyor fakat etkisi büyük. Şöyle düşünün: Bilgisayarı kapatıp, otobüse yetişmeden önce ofis çıkışında insanlara “Hoşçakalın” diyorsunuz. Ya da arkadaşlarınızla içtikten sonra vedalaşırken iyi dilekler sunuluyor. Partneriniz de bunu hak ediyor. Günaydın dememek ya da hiç bir şey söylememek partnerinize kendini yalnız ve önemsiz hissettirebilir. Hoşçakal demek de günaydın demek kadar önemlidir. Tartışıyor olsanız bile bu karşınızdaki insanı kale aldığınızı gösterir. Basıp gitmek insanlara kendini terk edilmiş hissettirebilir.

 10 dakika erken uyanın ve beraber kahve için

10 dakika erken uyanın ve beraber kahve için

Eğer cumartesi sabahı değilse, sabahları kalkıp beraber kahve içiyor musunuz? Bir sürü iş anlaşmasının ya da arkadaşların kahve üzerinden kurulması tesadüfi değildir. Size zamanı beraber deneyimleme ve iletişim kurabilme imkanı sağlar. Aşk uzmanı ve koçu Laurel House alarmı 10 dakika erkene alıp evden çıkmadan beraberce bir kahve içmenizi tavsiye ediyor. Daha erken uyanmak iyi duyulmuyor, farkındayız. Fakat bu zamanla istediğiniz bir şey haline de gelebilir. Günün tonunu belirlemekten öte, zihin tonunuzu ayarlıyorsunuz.

 İltifat edin

İltifat edin

Günlük rutine takıldığınız zaman, partnerinize onunla neden beraber olduğunuzu, neden gurur duyduğunuzu ve neden sevdiğinizi unutturabilirsiniz. Araştırmacı John Gottman’a göre evlilikteki tonu ayarlamanız için 1 olumsuz yorumu 5 olumluyla karşılamalısınız. Çok güzel kokuyorsun gibi basit sözler bile fark yaratabilir. Sabah bunu yapmak ise en doğru zamanda olacaktır.


Kırgın olduğunuz şeyleri söyleyin

Kırgın olduğunuz şeyleri söyleyin

Yatağa öfkeli gitmek iyi olmayacaktır. Evi öfkeli terk etmemek daha da önemlidir. Uyanmak ve içinizdekileri söylemek, 5 dakikalık bir diyalog evliliğinizi onarabilir. Sabahları bu konuşmaları yapmak tüm günün öfke ve kızgınlıkla gölgelenmesini engeller. Kim ailesine ve işine odaklanmak isterken bir de üstüne uzak hissetmek ya da yanlış anlaşılmak ister ki?

Bakışın

Bakışın

İlk çıkmaya başladığınız zamanları düşünün. Birbirinize aşkla baktığınız günleri. Başlangıçta işler farklıdır fakat birbirinize bakmak ilişkinizi mutlu kılmak için çok önemli. İnsanlar zamanla birbirlerine bakmayı azaltırlar ve bunun için aşkınızı hatırlatan o bakışmalar hep yaşatılmalı. Sabahları bunu yapmak ise idealdir çünkü daha rahat ve açık olursunuz. Sonuçta yan yanasınız. Saçma görünebilir ama tartışmak yerine biraz da birbirinize bakmayı deneyin. Eğer bu bakışmalar kıkırdaşmalarla desteklenirse güne başlamak için harika bir an yaratmış olursunuz.

 Ona şaka yapın

Ona şaka yapın

Baskı hissetmeyin: İyi bir şaka olması gerekmiyor. Belki kötü şakalar, belki de edepsiz şakalar sizin tarzınızdır. Ya da ikinizin arasında sizi hep güldüren bazı durumlar vardır. Çocukları okula hazırlarken yapılabilecek şakalar bağlantınızı derinleştirebilir. Şaka yapmak evliliğinizde stresi azaltıp, partnerlik hissiyatını artırabilir.

 Dişlerinizi yan yana fırçalayın

Dişlerinizi yan yana fırçalayın

İkiniz de dişlerinizi fırçalıyorsunuz, peki bunu neden yan yana yapmayasınız. Belki bir müzik açar, aynada birbirinize bakarsınız.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kendini sevgiliye affettirmenin 9 etkili yolu