Daha pürüzsüz bir cilt için ağda ve jilet tüyoları

Biz sanıyoruz ki, ağdamızı ve jiletimizi düzenli olarak yaptığımız sürece sorun yok. Ancak işler pek öyle yürümüyor. Cildinizin esnekliğini koruması için, pul pul dökülmemesi için, jilete iyi tepki vermesi için işlemin öncesinde ve sonrasında yapmanız gerekenler var.

01 Nisan 2021, Perşembe 11:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Tıraştan önce ölü derilerden arın

Tıraştan önce ölü derilerden arın

Bir dakika: Jilet cildini pürüzsüz yapmıyor mu? Sorun şu ki, tüylerini tıraş etmeden önce ölü hücrelerinden arınmazsan jiletin bunlarla tıkanabilir ve istediğin gibi yakın bir tıraş sağlayamazsın. Ölü derilerden arınmak, tüyleri foliküllerinden çıkarr ve batık görünümünü engeller.


Tüylerini bronzlaşmadan al

Tüylerini bronzlaşmadan al

Bronz tenle lazer seansına girme. Eğer normalde açık tenliysen ve lazer uzmanın koyu tenlilere göre bir tedavi seçtiyse, bu durum ciltte kabarma ve tahriş gibi olumsuz yan etkilerin oluşma riskini artırır. Ayrıca lazer işleminden sonra en az bir hafta süreyle jakuzi, yüzme havuzu ve pedikürden kaçınman gerek. Lazer cildinde minik yaralar açar, bu da enfeksiyon kapma ihtimalini arttırır.

Lazerle nokta tedavisi yaptır

Lazerle nokta tedavisi yaptır

Vücudunun garip yerlerinde tüyler çıkıyorsa, senin için güzel bir haberimiz var: Lazer yalnızca bacaklarındaki ya da genital bölgendeki tüyleri yok etmekle kalmıyor. Lazerli nokta tedavisi işlemiyle, tek tük çıkan sinir bozucu tüylerden de kurtulman mümkün. Ortalama üç seansta tüylerinin kayda değer bir kısmından kurtulabilirsin. Ama her yıl ya da iki yılda bir yenilemen gerekiyor.

 Yüz serumu kullan

Yüz serumu kullan

Ağda sonrasında cildini yatıştırmak için ayrıca masrafa girmene gerek yok. Herhangi bir yüz serumu, kızarıklığı, tahrişi veya iltihaplanmayı azaltıcı etkisini vücudun başka bölgelerinde de gösterebilir. Sadece kullandığın ürünün içinde organik kırmızı çay, papatya, yulaf, salatalık ya da yeşil çay olmasına dikkat et.

Ağdadan önce ne yapmalı?

Ağdadan önce ne yapmalı?

Yumuşak tüylerin köklerinden daha kolay ayrılır. Ağda yapmadan beş ila yedi gün önce cildini zeytinyağı ile ovmaya başla. Yağ, derine nüfuz edecek ama gözeneklerini tıkamayacak. Ağda yapacağın gün ise bol bol su iç ve alkolden kaçın. Bir kadeh şarap seni rahatlatacak olsa bile gözeneklerini daraltacak –ki bu, tüylerini almak için daha çok uğraşman gerektiği anlamına geliyor– ve cildini hassaslaştıracak.

Eski usulleri dene

Eski usulleri dene

Her ay düzenli olarak dudak üstü ya da bikini bölgene ağda yapıyorsan, elektrik akımıyla tüy köklerini zayıflatan iğneli epilasyona ne dersin? Böylece her seanstan, en az ağdadaki kadar pürüzsüz bir ciltle ayrılırsın. Bir ya da iki yılın sonunda tüylerinden sonsuza kadar kurtulabilirsin.

Daha rahat tıraş için tüylerini yumuşat

Daha rahat tıraş için tüylerini yumuşat

Tıraşınız, güzel bir duş veya banyo ile başlamalı (en az bir kaç dakika uzunluğunda). Bu tüylerin yumuşamasını sağlayarak daha rahat ve yakın bir tıraşa izin verecektir.

Tıraşınızı doğru yönde yapın

Tıraşınızı doğru yönde yapın

Tıraş yönünüz, vücudunuzun hangi bölgesini tıraş ettiğinize bağlı olarak değişecektir.

• Bacakları, ayak bileklerinden yukarıya doğru tıraş edin.

• Koltuk altları her yöne doğru tıraş edilebilir; yukarı, aşağı veya yanlara doğru.

• Bikini bölgesi içinde ilk önce tüyün uzama yönünde (içe doğru) ve ardından son derece yakın bir tıraş için uzama yönünün aksine doğru tıraş olun.

Jel kullanın

Jel kullanın

Cildinizi tıraşa hazırlamak için sabun kullanmayın çünkü tıraş esnasında jiletin tıkanmasına neden olur. Ayrıca birçok sabun cildinizin kurumasına ve pul pul olmasına neden olur. Doğal yağları ve cildinizdeki nemi çıkarmak için bacaklarınızı ve koltukaltlarınızı yıkayın. Tıraştan önce yeterli miktarda nem bakımından zengin tıraş jeli uygulamak, tüylerinizi ıslak tutmanıza yardımcı olur ve jiletin deriniz üzerinde kolayca kaymasını sağlar. 


Zor noktaları sona bırakın

Zor noktaları sona bırakın

Dizlerinizin arkası, uyluk kemiğiniz ve bilek bölgeleri ile kemiğin cilt yüzeyine yakın olduğu bölgeler tıraş edilmesi güç alanlardır. Tıraş olmanızı kolaylaştıracak başka bir yol ise bu bölgeleri tıraş jeli ile olabildiğince ıslak tutmaktır.


Nemlendirmek, nemlendirmek, nemlendirmek

Nemlendirmek, nemlendirmek, nemlendirmek

Bacaklarınıza krem sürmek, cildinizin yumuşak ve nemli kalmasına yardımcı olur tabii parlatıcı kremler kullanmamanızı öneriyoruz. Tıraşınızı bitirdikten sonra, nem zengini kreminizi kullanın ve özgürlüğün tadını çıkarın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kaş şeklinin karakterin hakkında verdiği ipuçları