Damat gerdek gecesi cezaevine girdi

Damat gerdek gecesi cezaevine girdi

Şırnak'ta düğün gecesi gözaltına alınan damat Ali Yorgun, gerdek yerine cezaevine girdi

12 Aralık 2014, Cuma 16:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şırnak'ta 2 gün önce Türk filmlerini aratmayan bir olay yaşandı. Düğününde gözaltına alınan damat Ali Yorgun, gerdek yerine cezaevine girdi. Eylemlere katıldığı için 2011 yılında tutuklanan ve 10 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılan Ali Yorgun’un, verilen 6 yıl 3 aylık hapis cezasının Yargıtay’da onanması nedeniyle düğününden alınıp cezaevine konulduğu anlaşıldı. Gelin ile ailesi ve damadın ailesi büyük üzüntü yaşadı.

GİZLİ TANIK İFADESİYLE GÖZALTINA ALINDI

Şırnak’ta, 2011 yılında bir gizli tanık ifadesi ile olaylara katıldığı belirtilerek gözaltına alınıp 10 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Ali Yorgun, yargılama sonunda 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Karar Yargıtay’a giderken, Ali Yorgun Zeynep Batmaz ile hayatını birleştirme kararı aldı. Çiftin 2 gün önce düğünü yapılırken, düğüne gelen polisler damat Ali Yorgun’u gözaltına aldı. İfadesine başvurulacağı gerekçesiyle gelinin yanından alınarak emniyete götürülen Ali Yorgun cezaevine gönderilirken, gelin Zeynep Batmaz ve damat ile gelinin yakınları yaşanan olay karşısında sinir krizleri geçirdi.

CEZAEVİNDEN ÇIKIP ASKERE GİTMİŞ

Tutuklanan ve 10 ay cezaevinde kalan Ali Yorgun’un serbest bırakıldıktan sonra vatani görevini yaptığı ve askerliğini birdikten sonra daha önce çalıştığı fırında çalışmaya devam ettiği belirtildi. Yorgun ailesi, bir gizli tanık ifadesi ile oğullarının tutuklandığını 10 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildiğini belirtti. Aile, Ali Yorgun’un daha sonra yargılandığı davada aldığı 6 yıl 3 ay hapis cezasının Yargıtay’da onaylandığından haberlerinin olmadığını söyledi. Damatlıkları ile gerdek yerine cezaevine gönderilen Ali Yorgun’un serbest bırakılması için yetkililerden yardım isteyen baba Gürgin Yorgun ve gelin Zeynep Batmaz bugün cezaevinde Ali Yorgun’u ziyaret etti.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meteoroloji'den 'sağanak yağış' uyarısı