Daum ve Denizli'nin derbi karnesi

Turkcell Süper Lig'deki derbi öncesi, teknik direktörlerin derbi karnelerinde Daum'un daha başarılı olduğu gözleniyor

19 Kasım 2009, Perşembe 10:58
A A

21 Kasım Cumartesi günü yapılacak dev maçta sarı-laciverli takımın teknik direktörü Christoph Daum, Türkiye kariyerinde 28. kez lig derbisine çıkacak. Alman teknik adam, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin başında lig maçlarında şimdiye dek 27 derbiye çıkarken, çalıştırdığı takımlar bu maçlarda 9 galibiyet, 11 yenilgi aldı, 7 maçta da eşitliği bozamadı.

Daum yönetimindeki Beşiktaş ve Fenerbahçe, 27 lig maçında toplam 40 gol atarken, ezeli rakiplerinden aynı sayıda gol yedi.

BEŞİKTAŞ’TA 2 DERBİ KAZANABİLDİ

Christoph Daum, daha önce 2 dönem görev yaptığı ve bir lig şampiyonluğu yaşadığı Beşiktaş’ta, Fenerbahçe ve Galatasaray’a karşı 14 lig derbisinde sahaya çıktı. Daum yönetimindeki Beşiktaş, ezeli rakipleriyle yaptığı 14 lig derbisinden sadece 2’sini kazanırken, 8’ini yitirdi, 4’ünde ise berabere kaldı.

FENERBAHÇE’DEKİ DERBİLERİ BAŞARILI

Fenerbahçe’de 2. kez görev alan Christoph Daum, derbilerde Beşiktaş’takine oranla çok daha başarılı bir grafik çizdi. Sarı-lacivertli takımda 4. sezonunu geçiren ve daha önce 2 lig şampiyonluğu yaşayan Alman teknik adam, Fenerbahçe’nin başında 13 lig derbisine çıktı.

Fenerbahçe, bu maçlardan 7’sini kazanırken, 3’ünde berabere kaldı, 3’ünü ise yitirdi. Daumlu "Sarı Kanaryalar", lig derbilerinde ezeli rakiplerine 26 gol atıp, 17 gol yedi.

DENİZLİ'NİN DERBİ KARNESİ

Beşiktaş teknik direktörü Mustafa Denizli, Türkiye’deki teknik adamlık kariyerinde ligde 28. kez derbi heyecanı yaşayacak. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın başında şampiyonluk yaşaşan tek teknik adam olarak Türk futbol tarihine geçen deneyimli teknik direktör, bu üç takımda toplam 27 lig derbisine çıktı.

Mustafa Denizli’nin çalıştırdığı takımlar 27 lig derbisinden 7’sini kazanırken, 6 kez beraberliği bozamadı, 14 kez de ezeli rakiplerine yenildi. Denizli yönetimindeki takımlar bu maçlarda toplam 34 gol atarken, kalesinde ise 49 gole engel olamadı.

"ÜÇ BÜYÜKLER"DEKİ DERBİLERİ

Mustafa Denizli, 4 sezon görev yaptığı Galatasaray’da, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a karşı toplam 16 lig derbiden 4’ünde takımının galibiyetini gördü. Galatasaray bu maçların 7’sini yitirdi, 5’inde ise berabere kaldı.

Mustafa Denizli yönetimindeki Fenerbahçe, lig derbilerinde 6 gol atıp, 9 gol yedi. Halen Beşiktaş’ı çalıştıran deneyimli teknik adam, siyah-beyazlı takımın başındaki 5 lig derbisinden 4’ünde takımının yenilgisine engel olamazken, sadece 1’inde galibiyetini kutladı.

Denizli yönetimindeki siyah-beyazlılar, 5 lig debisinde 6 gol atıp, 12 gol yedi.

3

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.