Davalık oldular!

Gani Müjde, “Pis Yedili”den ayrılan Kadir Doğulu'nun başka bir dizide oynamasını engellemek için mahkemeye başvurdu

12 Ağustos 2013, Pazartesi 11:59
A A

Gani Müjde, “Pis Yedili”den ayrılan Kadir Doğulu’nun başka bir dizide oynamasını engellemek için mahkemeye başvurdu.

Tükenmez Kalem Medya Reklam şirketinin sahibi Gani Müjde, başrolünde oynadığı “Pis Yedili” dizisinden ayrılan Kadir Doğulu’ya (Abdülkadir Doğulu), sözleşmeye uymadığı gerekçesiyle ödemesi gereken 1 milyon liralık cezai şart parasından şimdilik 100 bin lira ödemesi için dava açtı.

Doğulu’nun hiçbir mazeret göstermeden dizinin iki bölümünün çekimlerine katılmadığını öne süren yapımcı şirketin dava dilekçesinde, “Bu sektördeki genel uygulamaya göre ne yapımcının ne de o dizide yer alan oyuncuların, canı istediği zaman diziden çekilme şansı vardır” denildi.

Şirket, Doğulu’nun dizideki rolüne devam etmesi ve “Pis Yedili” devam ettiği sürece başka bir dizide oynamasının engellenmesi için mahkemeden tedbir kararı verilmesini de istedi. Ancak mahkeme, ara karar uyarınca davalı şirketin ihtiyati tedbir kararı isteğinin reddine karar verdi.

“Pis Yedili”den ayrılan Kadir Doğulu, “Fatih-Harbiye” adlı yeni diziyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.