Davutoğlu: Daha Şişli'yi bile idare edemiyorsunuz

Davutoğlu: Daha Şişli'yi bile idare edemiyorsunuz

AK Parti Rize İl Kongresi'nde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu o dar aklıyla, o küçük hesaplarıyla bütçe görüşmelerinde Sayın Cumhurbaşkanımızla benim arama fitne sokmaya çalıştı. Siz daha Şişli'yi bile idare edemiyorsunuz Türkiye'yi nasıl idare edeceksiniz" dedi

20 Aralık 2014, Cumartesi 12:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Davutoğlu'nun sözlerinden önemli satırbaşları şunlar:

"Bir paralel çeteyi devreye soktular. Dini görünüm altında bir paralel çeteyi devreye soktular. İşbaşına gelmiş hükümeti yerinden almaya çalıştılar Onlar kapalı kapılar ardında tuzaklar kurarken bu parti ve bu lider için dua ediyordu bu millet. Onlar çatı adayı gösterirken biz çalışmaya devam ettik, milletle iletişime geçtik Her türlü tuzağı kurdular Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devirmek için. Pınarbaşı’na giden yol bu şiirdi Biz bu şiire sahip çıkmaya devam edeceğiz. Rize’nin dava adamını millet seçti….. Her türlü baskıyı yaptılar ama başımızı öne eğdiremediler, eğdiremezler. 

GÖNÜL KIRICI SÜREÇ SARF EDİLMEDİ

CHP zihniyeti bütün bunlarla hesaplaşmak zorundadır. Yakın dönemde 28 Şubat’ta yapılan zulümlerle hesaplaşmak durumundadır. Ak Parti kadroları olarak bütün tuzaklara karşı birliğimizi koruduk 10 Ağustos’tan sonra düşündüler ki Cumhurbaşkanımız olduktan sonra AK Parti içinde bir sarsıntı olur mu? 3 ayı geçtik.. Tek bir gönül kırıcı süreç sarf edilmedi. Biz istişare eder ve yola çıkarız. 

KILIÇDAROĞLU O DAR AKLIYLA...

Sayın Kılıçdaroğlu o dar aklıyla, o küçük hesaplarıyla bütçe görüşmelerinde Sayın Cumhurbaşkanımızla benim arama fitne sokmaya çalıştı. Bizim Sayın Cumhurbaşkanımızla ilişkimiz, dava arkadaşlığımız siyasetle başlamadı. Ölümle bile bitmez. Bu kardeşlik davasıdır…

DAHA ŞİŞLİ'Yİ İDARE EDEMİYORSUNUZ

CHP önce kendi evini düzene soksun. Birbirlerine tehdit yağdırıyorlar. Kılıçdaroğlu’na değil 4 yıl 4 dakika bile bu ülke emanet edilmez Şişli’de yaşananlardan sonra 4 dakikada siz birbirinizi tehdit edersiniz, koltuklarınıza göz dikerler Daha siz Şişli’yi bile idare edemiyorsunuz Türkiye’yi nasıl idare edeceksiniz. Gerçekten CHP son dönemde kendi için yaşadığı çalkantıyla siyaset dersi oluşturuyor.

14 ARALIK OPERASYONU

Paralel yapı ile ne kadar işbirliği yaparlarsa yapsınlar milli iradeyi yenemeyecekler. Şimdiye kadar hep kamuoyunu yanıltmaya çalıştılar 14 Aralık sürecine itiraz ediyorlar. Pazar günü herkes tatildeyken AB hemen Türkiye’yi kınayan açıklamalar yaptı. İçeride ve dışarıda yürütülen kampanya açık Kimse gazetecilik dolayısıyla şu anda soruşturma altında değildir.

Bir çete basın üzerinden örgütlenerek mazlum ve mağdur bir topluluk üzerine kumpas kurduysa bunun gereğini yapmak yargının görevidir Aksine insan hakları açısından mağdur edilmiş insanlarımızın şikayeti üzerine yapılmış bir operasyondur. Türkiye her açıdan özgürlükler ülkesidir Basın mensupları da olmak üzere hiç kimse hesap vermemek durumunda değildir. Türkiye’de milli iradeye yapılan her kumpasın hesabı sorulacaktır. Yargı ve emniyet için örgütlenenlerden de bunların hesabı sorulur.

CUMHURBAŞKANIMIZIN ECDADINA DUA ETMEK İÇİN GÜNEYSU'YA GİDECEĞİM

ürkiye büyüdükçe Rize de büyüyecek. Rizelilerin beklentileri de biliyoruz. Rize’ye deniz üzerinden bir havalimanı en kısa zamanda yapılacak. Rize’nin güney çevre yolu da tamamlanacak. Buraya kadar gelmişken Sayın Cumhurbaşkanımızın ecdadına dua etmek için Güneysu’ya gideceğim. Cumhurbaşkanımız ne kadar Konyalı ise o kadar Konyalıyım. Cumhurbaşkanımız ne kadar Rizeli ise ben de o kadar Rizeliyim. Bizim felsefemiz budur.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika...Dışişleri'nden BM'ye Maraş açılımı tepkisi: Tümüyle reddediyoruz