Davutoğlu: Trablus Büyükelçiliği tahliye edildi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Libya'da çıkan olaylar nedeniyle ''Trablus Büyükelçiliğimiz geçici olarak tahliye edildi. Elçilik çalışanları şimdi Tunus'ta'' dedi

02 Mayıs 2011, Pazartesi 19:02
A A
Davutoğlu: Trablus Büyükelçiliği tahliye edildi

Davutoğlu, Ak Parti Genel Merkezi'nden çıkarken gazetecilerin soruları üzerine Usame bin Ladin'in öldürülmesini ve Libya'ya ilişkin son gelişmeleri değerlendirdi.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, son dönemde Libya'da güvenlik şartlarının değişmesi ve büyük bir güvenlik riski oluşturması itibariyle dün gece önemli bir karar aldıklarını söyleyerek, Türkiye'nin Trablus Büyükelçisi Salim Levent Şahinkaya ve personelinin salimen şu anda Tunus'ta olduklarını kaydetti.

"Tabi bu Türkiye'nin yürüteceği çalışmaların kesilmesi anlamına gelmez" diyen Davutoğlu, çalışmaları sürdürmeye devam edeceklerini, önümüzdeki bir iki gün içinde de Libya Temas Grubu'nun Roma toplantısı öncesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yürütülen çalışmalar konusunda kapsamlı bir açıklamasının söz konusu olacağını bildirdi.

LADİN'İN ÖLDÜRÜLMESİ

Davutoğlu, Ladin'in öldürülmesi ile ilgili olarak da Türkiye'nin uluslararası terörizme karşı mücadelede öncü rol oynamış bir ülke olduğunu belirterek, Ladin'in son dönemde İslam ile terörizmin irtibatlandırılmasına yönelik son derece yıkıcı çalışmalar içinde olduğuna dikkat çekti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...