Davutoğlu'ndan sert TSK çıkışı

Bedellide askerin endişe taşıdığı iddiası Davutoğlu'na soruldu. Başbakan çok sert cevap verdi

05 Aralık 2014, Cuma 14:20
A A
Davutoğlu'ndan sert TSK çıkışı

Başbakan Davutoğlu, Yunanistan ziyareti öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Davutoğlu, bedelli askerlikte askeri yetkililerin endişe taşıdığı iddiası için Genelkurmay'a sert çıktı.

Başbakan Davutoğlu, bedelli askerliğe ilişkin, "Genelkurmay Başkanlığımız, Başbakanlığa bağlıdır. Herhangi bir konuda kaygı iletmek için herhangi bir askeri kaynağın basına konuşmasına ihtiyaç yoktur. Dolayısıyla Türkiye demokratikleşme yerleştikçe herkesin öğrenmesi gereken bir şey var; bilinmeyen kaynaklara atıfla yapılan haberler bitmelidir" dedi.

O HABERE BAŞBAKAN DAVUTOĞLU SERT ÇIKTI

Bugün bir gazetede Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve üst düzey komuta kademesinin bedeli askerlikle ilgili kaygılı oldukları iddiası dile getirilmişti. 'TBMM Milli Savunma Komisyonu’ndan jet hızıyla geçen bedelli askerlik düzenlemesine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve üst düzey komuta kademesi kaygılı yaklaşıyor.' ifadeleri de haberde yer almıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.