Dayak ve ayrılık

MEHMET COŞKUNDENİZ YAZDI... https://twitter.com/askdoktoru

11 Temmuz 2015, Cumartesi 00:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MEHMET COŞKUNDENİZ YAZDI... https://twitter.com/askdoktoru Ece Erken'in 1 yıldır evli olduğu Serkan Uçar'dan boşanmak iç

Daha geçen hafta yazdım: Eşi Malkoç Süalp'ten psikolojik şiddet gören Bade İşçil, sadece 3 ay içinde evlenmişti. Baktım, Ece Erken de tanıştıktan sadece 4 ay içinde evlenmiş... Sırf parası var diye, sırf sosyal statüsü var diye biriyle evlenmek yapılacak en büyük hatadır. Hanımlar, beyler, yapmayın şunu. Evlilik 'evcilik' gibi bir oyun değil. Bir tanıma süreci şart. üstelik bilin ki; o tanıma sürecinde tanıdığınız insan nasılsa evlendiğinizde de aynı olacak. Yani değişmeyecek. Eş seçiyorsunuz, karpuz değil.

YALAN DüNYA Arda Kural, bir dönem Leonardo DiCaprio'ya benzerliğiyle ün yaptı. Dizilerde oynadı, ışıltılı bir hayatı oldu. Sonra parasızlık yaşadı, hatta şizofren tedavisi gördü. Şimdi de Büyükçekmece'de annesiyle birlikte oturdukları evden kirayı ödeyemedikleri için atılmışlar. Gerçekten çok üzücü.

ünlüler dünyasında bunun pek çok örneği var. Peki insan bu noktaya nasıl gelir? çok kısa sürede çok büyük paralar kazanıp hayatı değişenler buna adapte olmakta zorlanıyor. çevrelerinde parayı yemeye hazır 'çakallar' oluşuyor ve o ünlü bunun farkında olmadan 'vur patlasın çal oynasın' yaşamaya devam ediyor. Sanıyor ki; para gelmeye devam edecek, hayatı hep böyle sürecek.

Parıltılı dünyaya boşuna 'yalan dünya' denmiyor. Yapımcılar, televizyoncular acımasızdır. Bir ünlünün iki dizisi reyting yapmasın, bir daha kimse kapısını çalmaz. Hatta çok iyi bir oyuncu olsa bile “Bu oyuncu uğursuz, oynadığı diziler battı, almayalım kadroya” bile diyorlar. Neyse ki Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün devreye girdi de Arda ile annesine yeni bir yuva bulacak. Arda'nın durumu tüm genç ünlülere ders olmalı.

YüZBİNLERİN AHI VAR! 12 Eylül 1980'de yönetime el koyan 5 kişilik askeri cuntanın son canlı üyesi Tahsin Şahinkaya da önceki gün öldü. Ailesinden başka kimsenin arkasından rahmet okuyacağını sanmıyorum. Bir ülkenin geleceğini karartan, yüzbinlerce genci işkence tezgahlarından geçiren, 50 genci idam sehpalarında ipe çeken, sayısız genci gözaltında kaybeden, binlercesini fişleyen, akademisyenleri işinden eden, öğrencilerin eğitim hayatını yok eden bir cuntadan söz ediyoruz. Kim rahmet okuyabilir ki?

İsterdik ki; cuntanın lideri Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya ölmeden yargılama süreçleri bitseydi de müebbet hapis cezaları onaylansaydı... Yıllarca hapislerde inlettikleri o gençlerin yaşadıklarını bir nebze olsun hissetselerdi... Bazı okuyucularımız “Adam ölmüş, daha ne istiyorsun?” diye sorabilir... ölüm bazen kurtuluştur. Ben, bu cuntanın bu kadar kolay kurtulmasını istemiyordum. Yine de yüzbinlerin ahı var üzerlerinde... Türkiye'deki adaletten kurtulmuş olsalar da ilahi adaletten kurtulacaklarını sanmıyorum.

YAZ LİSTESİ Birbirine benzeyen, sözleri abidik gubidik olan pop şarkılarından bıkanlar için 10 şarkılık bir 'yaz listesi' hazırladım. çok klasik bir liste aslında. Ama bu şarkıları arada hatırlatmak gerek. üstelik bunları art arda dinlemek insana gerçekten “Oh be, iyi ki yaşıyorum” dedirtiyor. Ama bu şarkıları öğleden sonra, denizden ya da havuzdan çıkmışken, rahat bir minderde otururken ya da şezlongta, hamakta uzanmışken dinlemenizi öneriyorum. Belki elinizde bir kitap olmalı, belki de soğuk bir içecek... Nina Simone-Feeling Good Lenny Kravitz-Ain't No Sunshine Dean Martin-Sway B.B. King-The Thrill is Gone Norah Jones-Sunrise

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder