'Dayımın oğlu seçmene ihanet etmiştir'

'Dayımın oğlu seçmene ihanet etmiştir'

Eski bakanlardan Yaşar Okuyan, dayısının oğlu Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal'ın AK Parti'ye geçişini "ihanet" olarak niteledi

24 Mart 2013, Pazar 00:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Yaşar Okuyan, dayısının oğlu Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın AK Parti’ye geçişini, "Dayımın oğlu AKP karşıtı olan seçmeni aldatmıştır. Dayımın oğlu değil isterse kardeşim olsun. Yakup Koçal, Yalova seçmenine ihanet etmiştir" diyerek eleştirdi.

Okuyan, Yalova’da Gazipaşa Caddesi’nde bir restoranda basın toplantısı düzenledi. Yaptığı açıklamada kuzeni Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın AK Parti rozeti takmasını ağır bir dille eleştiren Okuyan, "O seçimde Yalova seçmeninin bir bölümü Yakup Koçal’ı şahsen sevdiği için ona oy verdi.

Bugün de onu seven, beğenen bir grup insan o nereye giderse gitsin ona oy verir. Ama önemli bir grup, onun kazanmasını sağlayan grup CHP’li, MHP’li olmasına rağmen sırf AKP karşıtlığından ona oy verdi" dedi. Yaşanan seçim dönemini hatırlatan Okuyan, şöyle konuştu: "O yerel seçimleri hatırlayın. Seçmen birçok ilçede partilerin genel merkezlerinin dışında yerel bir inisiyatif ortaya koydu.

YAKUP KOÇAL

Ben de kendisine ’AKP kazanmasın’ diye destek veren biriydim. Yalova seçmeninin bir kısmı ’AKP gitsin, benim partim kazanamayacaksa AKP’ye alternatif olan Yakup Koçal’a oy vereyim’ diye düşündü.

Üzüldüğüm ve itiraz ettiğim nokta, Yalova seçmenine Yakup Koçal ihanet etmiştir. Yakup efendiye şunu hatırlatayım ki bizim dinimizde kul hakkı diye bir şey var. Gıybet de bir kul hakkıdır.

Söz verip sözünü yerine getirmemek de kul hakkıdır. Siyasetçinin kul hakkı yok mu? Ben diyorum ki beni seçin, ben bunları yapacağım. Yapmadınız ve tam tersini yaptınız. Bu kul hakkı değil mi?

Bu ömür kısadır. Kimin hangi saatte vadesini dolduracağı belli olmaz. AKP’ye hidayete ereceksin diye geçmişsen oradan da hidayet kapısı açık olmaz. Sen Yalova seçmenini aldattın.

AKP kazanmasın diye sana oy veren seçmenlerinin kul hakkı senin boynunda. Onlarla helalleşmesi lazım. Siyasette ’ben yanlış yaptım’ diyene siz rastladınız mı?"

Erhan Erdoğan-İsmail Ersan / Volkan Bayraktar, AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte esnafa destek paketinin detayları