Dekorasyonda mutluluğu yakalamanın yolları neler?

Hayatımızın çoğu vaktini ofislerde veya evlerde geçiririz. Doğal olarak bu ortamların dekorasyonu psikolojimizi birçok konuda olumlu veya olumsuz yönde etkilemektedir. Renklerin, aksesuarların ve eşyaların doğru seçilmesi ile bir bütünlük oluşturması bir yerin dekorasyonunu yaparken bizleri mutluluğa eriştirecektir. Bir ortamı dekore ederken ortamın huzuru ve düzeni oldukça çok önemlidir. Ufak dokunuşlarla ve doğru seçimler yaparak bunu başarabilirsiniz. Kimi zaman bir koltuk seçimi, kimi zaman duvar rengini seçerken veya bir ufacık aksesuarla bile dekorasyonda istediğiniz amaçlara ulaşabilirsiniz. Yapılan her doğru seçim mutluluğunuzu ve huzurunuzu arttıracaktır. İşte size yapacağınız dekorasyon değişikliklerinde mutluluğa erişmenizi sağlayacak basit ipuçları…

06 Şubat 2017, Pazartesi 08:50
A A
Doğru Renklerle Rahatlayın

Doğru Renklerle Rahatlayın

Geçmiş tarihte Uzakdoğu’da ortaya çıkan ve dünyanın dört bir yanına bir akım olarak yayılan renklerin psikolojiye olan etkilerini hayatımızın birçok yerinde farketmeden uygulayarak; günümüzde bu durum yaşam standardı haline gelmiştir. Her rengin ayrı bir anlam ve mesaj verdiğine inanarak , karakterinize ve psikolojinize iyi gelecek ferah renklerden dekorasyonlarınızda bolca faydalanabilirsiniz. Bunun farkını bu taktiği uyguladığınız taktirde anlayacaksınız. Dekorasyonda renk kendi başına en önemli faktörlerden biridir. Renklerin anlamını iyice öğrenerek ; bazen bir aksesuarla bazen de duvar renginde yapacağınız doğru seçimler ile doğru mesajın verilmesine neden olabilirsiniz. Her rengin ayrı bir anlam ve mesaj verdiğine inanarak , karakterinize ve psikolojinize iyi gelecek ferah renklerden dekorasyonlarınızda bolca faydalanabilirsiniz. Bunun farkını bu taktiği uyguladığınız taktirde anlayacaksınız.

Doğallıkla Mutlu Olun

Doğallıkla Mutlu Olun

Dekorasyonunu planladığınız evinizde yada ofisinizde; ne kadar doğadan esinlenerek yapacağınız seçimleri arttırırsanız o kadar mutluluk hormonlarınız hareketlenecektir. Son yıllarda bir hayli trend olan, ahşap ve tonlarını dekorasyonlarınızda bolca kullanabilirsiniz. Dekore edeceğiniz ortamda doğadan saf olarak elde edilen maddelerle yapılan aksesuarları hatta eşyaları bolca kullandığınız taktirde ortamınızdaki hava değişecektir. Bu havada sizin stresinizi azaltarak, rahatlatacaktır. Kimi zaman saf ağaçlardan sehpalarla, kimi zamanda bir kış bahçesinde kullanacağınız ağaç keresteleriyle ve yapraklarla tasarlanmış aksesuarlarla doğal ortamlar yaratabilirsiniz. Böylelikle vücudunuz pozitif enerjiyle dolacak, yoğun günlerinizin stresi azalacak ve yorgunluklarınızı bu ortamlarda kolaylıkla atabileceksiniz.

Doğal Taşların Büyüsü ve Dekorasyonda Önemi

Doğal Taşların Büyüsü ve Dekorasyonda Önemi

Geçmişten günümüze bilim adamlarınca birçok taş çeşidine birçok anlam yüklenmiş ve bu konuda deneyler yapılmıştır. Yapılan çalışmalar sonucu bu taşların insanların psikolojisini olumlu veya olumsuz yönde etkilediği gözlenmiştir. Bu akımın mimariye geçmesiyle de taşların enerjisinden, dekorasyonlarda bolca yararlanılmıştır. Evinizde veya ofisinizin belirli bölümlerinde kullanabileceğiniz bu taşları kullandığınız taktirde ortamınız farklı bir ambiyansa bürünmesi kaçınılmaz olacaktır. Misafirleriniz, müşterileriniz ve en önemlisi de kendiniz için çok faydalı olan bu taşlar ortama giren ışık ve hava ile etkileşerek oksijen alımınızı bile etkileyecektir. Doğal taşların bu müthiş etkisinden faydalanmak istiyorsanız; bu dekorasyon fikrini, taşlarla döşenmiş bir duvarın önünde sallanan berjerlerle dinlenme köşesinde, televizyon arkasında şık görüntüye sahip bir duvada, şöminelerinizde ,veya mekanınızın zemininde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eminim ki modernliğin ve antik akımın ortak çizgisi olan doğal taşlar ile kendinizi daha mutlu hissedeceksinizdir.

Büyük Pencereler ile Ortamın Havasını Sürekli Yenileyin

Büyük Pencereler ile Ortamın Havasını Sürekli Yenileyin

Karanlık, havasız ortamların ruh sıkıcı ve kasvet olduğu herkesçe bilinir. Dekorasyonda kullanacağınız büyük pencereler ile Güneş’in ve havanın hızlı enerjisini evinizin içine basit bir şekilde taşıyabilirsiniz. Son yıllarda modern mimarinin bolca kullandığı Fransız kültürüne ait yerden tavana kadar olan pencereler ile ortamın enerjisi dışarıyla sürekli değiş, tokuş içerisindedir. Böylelikle ortamda her zaman taze bir enerji vardır. Bol ışığın ortama girmesini sağlayan bu pencerelerin olumlu etkilerinden daha fazla yararlanmak için perde olmadan ,panjurlu sistemleri zevkinize göre aynı anda tercih edebilirsiniz.

Feng Shui Akımını Deneyebilirsiniz

Feng Shui Akımını Deneyebilirsiniz

Hayatınızda değişiklik istiyorsanız ve pozitif Uzakdoğu Felsefesine ilginiz varsa bu akımı hayatınızın birçok noktasında olduğu gibi dekorasyonlarınızdada kullanabilirsiniz. Doğanın var olan enerjisinin yaşanılan mekanlara aktarılmasını savunan bu felsefeyi; ortamlarınıza uygulandığınız taktirde birçok olumlu etkisini göreceksinizdir. Bu felsefi düşünceyi dekorasyonlarınızda renk, aksesuar ve eşya seçimi gibi birçok tercihte yansıtabilirsiniz.

Bitkilerin Fısıltısıyla Neşelenin

Bitkilerin Fısıltısıyla Neşelenin

Bilim adamlarına, psikologlara ve eski inanışlara göre; toprak ve bitkilerle uğraşmanın insan üzerinde toksin ve negatif düşünceleri atma etkisi vardır. Son yıllarda karşımıza bir süs eşyası olmaktan çıkışıp hobi olarak hayatımızda olan büyük bitkileri ev ve ofis ortamlarınızda yetiştirerek ortamdaki Oksijeni ve huzuru arttırabilirsiniz.

Kaynak: homify.com.tr  

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.