Dekorasyonda sonbahara hazırlık

Her mevsimin ayrı bir güzelliği var. Tıpkı güz mevsiminin renkleri gibi. Sonbaharda doğanın dönüşümü adeta görsel bir şölene ev sahipliği yapıyor. Yeşilden sarıya, sarıdan kırmızının değişik tonlarına uzanan bu renk cümbüşü, çoğunlukla hüzünle bağdaştırılsa da yenilik ve değişimi çağrıştırıyor. Sonbaharın renklerini kullanarak yapacağınız değişimlerle evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Buka Tasarım Müdürü İç Mimar Duygu Yarkadaş, ev dekorasyonunu sonbahar ile uyumlu hale getirecek önerilerde bulunuyor

27 Eylül 2018, Perşembe 14:36
A A
Dekorasyonda sonbahara hazırlık

Enerjik yaz aylarının ardından kış mevsimine hazırlanılan sonbahar döneminde, ev dekorasyonunda renk seçimi önemli detaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Soğumaya başlayan havalara karşı özellikle mekanları ısıtacak renkleri kullanmak evde geçirilen saatlerin arttığı bu mevsimi daha da keyifli geçirmeyi mümkün kılıyor. Doğanın ve sonbaharın sıcak tonlarıyla dekorasyonunuza yapacağınız dokunuşlar, mevsim ve doğanın dönüşümünü evinizde yaşamanızı sağlayacak.

EVLERDE DOĞAL TONLARIN ETKİSİ

Güz renklerinin egemenliği doğanın tüm güzelliklerine meydan okuyor. Doğanın değişimi ile birlikte evlerde de renkler ve tonlamalar değişiyor. Buka Tasarım Müdürü İç Mimar Duygu Yarkadaş, sonbaharın favori renkleri arasında yer alan kırmızı, sarı, gri ve kahvenin birçok tonuna ev dekorasyonunda yer vererek mevsim değişimine rahatlıkla uyum sağlanabileceğini söylüyor. Yarkadaş; “Dekorasyonunda yapmak istediği değişimi sonbahara saklayanlar koltuk ya da kanepelerinde kırmızı, sarı, gri ve kahve tonlarını tercih edebilir. Bu renkleri de fildişi, çiğ ahşap renkleri gibi doğal olarak nitelendirdiğimiz renklerle kombinleyerek evlerinde uyumlu bir görünüm elde edebilirler” dedi. Mevsim geçişlerinde yapılacak değişiklerin en pratik yolunun koltuk ve kanepelerde kılıf değişimi olduğunu da ifade eden Yarkadaş, “İçinde bulunulan mevsime uygun olarak tercih edilebilecek kılıflar evlerde pratiklik sağlıyor. Mevsime uygun doku ve renklerde tercih edilebilecek kılıflar, hem kullananların dekorasyonlarından sıkılmasını engelliyor hem de diledikleri zaman tarzlarını yenileme fırsatı veriyor. Sonbahar tonlarına ve desenlere uygun kırlent kullanımı da odalardaki atmosferin değişmesini sağlıyor.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.