Dekoratif kitap tutacakları yapımı

Kitaplarınız raflardan düşüyor ve düzgün durmuyorsa evde kendi kitap tutacağınızı yapmanın tam vakti.

20 Haziran 2020, Cumartesi 12:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hayal gücünüzü kullanarak eski plakalardan, kullanılmayan plaklardan, çocuğunuzun oynamadığı eski oyuncaklardan hatta sokakta topladığınız taşlarla bile kitap tutacağı yapabilirsiniz.


Plakadan kitap tutacağı yapmak

Plakadan kitap tutacağı yapmak

İhtiyacınız olan eski kullanılmayan 2 adet plaka. İster boyayın isterseniz de orjinal hali ile kullanın. Plakanın çeyreğini 90 derecelik açıyla kitapların altına girecek şekilde bükün. Kitaplarınızın sağına ve soluna yerleştirin.


Plaktan kitap tutacağı yapmak

Plaktan kitap tutacağı yapmak

Kullanmadığınız plaklarınız varsa iki tanesinden kitap tutacağı yapabilirsiniz. Lavabonun içini kaynar suyla doldurun. Yarısından fazlasını suya sokun. Plağın büküldüğünü göreceksiniz. 90 derecelik verdiğiniz açıyla kuruyan plakları kitap tutacağı olarak kullanabilirsiniz.


Çocuk oyuncağından kitap tutacağı yapmak

Çocuk oyuncağından kitap tutacağı yapmak

Çocuğunuzun kırılan veya oynamadığı oyuncağını alıp evinize uygun bir renge boyayın. Boyadığınız oyuncağa belirli ölçüde 4 ahşap kestirin. Ahşapları L ve ters L şeklinde birleştirin. Oyuncağı tam ortadan ikiye bölün ve ahşaplara sabitleyin. Kitaplarınız artık devrilmeyecek.


Sokak taşlarından kitap tutacağı yapmak

Sokak taşlarından kitap tutacağı yapmak

Sokakta bulduğunuz büyük dikdörtgen veya küçük taşları evde iyice yıkayın. Taş büyük ise üzerine güzel çizimler yapın. Küçük ise bir silikon tabancası yardımıyla birbirlerine birleştirin. Kitapları tutacak kısmının düz olmasını sağlayın. 


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mutfağı temiz tutma yöntemleri