'Demet Akalın'ı mahkemeye vereceğim'

Pop müziği sanatçısı Demet Akalın, Almanya'nın Frankfurt kentinde 24 Aralıkta "King Kamehameha" adlı klüpte vereceği konseri iptal etti

22 Aralık 2010, Çarşamba 15:35
A A
'Demet Akalın'ı mahkemeye vereceğim'

Konserin organizatörü Caner Zehir, Akalın’ın eski menajeri Haluk Şentürk ile konser için 16 bin avroya anlaştıklarını ve sözleşme imzaladıklarını, Akalın’ın son bir aydır, daha önce Tarkan’ın menajerliğini yapan Uygar Ateş ile çalışmaya başladığını ve son anda konserin iptal edildiğinin kendisine bildirildiğini söyledi.

Zehir, "Akalın özür dileyerek konserin gerçekleştirilemeyeceğini bize bildirdi. Akalın’ın 24 Aralık tarihinde İstanbul’da bir programda sahneye çıkacağını ve yaklaşık 20 bin avro para alacağını öğrendik. Yani bizim verdiğimiz ücretten birkaç bin avro daha fazla. Bir sanatçı birkaç bin avro paraya tenezzül eder mi?

Çok zor duruma düştük. Reklamlar hazırladık, ön satışlarımız oldu. Yaklaşık 60 bin avro zarara uğradık" dedi. Akalın’ı mahkemeye vereceğini, sanatçının taraflar arasında imzalanan sözleşmeye uymadığını ileri süren Zehir, Demet Akalın’ın daha önce de bu tür şeyler yapmış olduğunu ileri sürdü.

Demet Akalın’ın 13 yıl boyunca menajerliğini yaptığını ve daha sonra kendisi ile anlaşamadığını belirten Şentürk de, "Caner Zehir haklı. Akalın ile 16 bin avroya anlaşılmıştı.

Avans olarak da kendisine 1,500 avro verilmişti. Ancak Akalın daha sonra Uygar Ateş ile menajerliğe başladı. Zehir, mahkemeye vereceğini söylüyor. Anlaşma imzaladığımız dönemde Akalın’ın menajeri bendim. Akalın beni de çok zor durumda bıraktı. Ben de hakkımı arayacağım" diye konuştu.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.