Demirtaş: Barajı geçemezsek görevi bırakırım

NTV canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Selahattin Demirtaş, kendi hatasından ötürü 7 Haziran'da barajı aşamamaları halinde görevi bırakacağını söyledi

13 Mayıs 2015, Çarşamba 14:54
A A
Demirtaş: Barajı geçemezsek görevi bırakırım

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bu programı iyi anlatamamışsak, eğer barajı aşamazsak 7 Haziran akşamı görevi bırakırım. Başaramamışsak ısrar etmenin anlamı yok." dedi.

İŞTE DEMİRTAŞ'IN O SÖZLERİ

Siyasetçiler başaramıyorsa, gerçekten de kalıcı tutum sergilemeliler. Şu savunduğumuz program, yüksek demokratik çita, Türkiye toplumundan desteği alamıyorsa bu bizim hatamızdır. Eğer eş başkan olarak ben bunu anlatmayı, toplumu ikna etmeyi başaramamışsam, partim yüzde 10 barajını aşamamışsa, 7 haziran akşamı görevimi bırakırım. Bu sorumluluğumuzun gereğidir. O ben değilsem, Figen Hanım değilse, başka yönetim bunu başaracaksa ısrar etmenin anlamı yok. Şu program yüzde 10’un altında oy almışsa görevi bırakırım.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.