'Demokrasi=Küfür sistemi' pankartı

Demokratik seçimlerle göreve gelmiş bir yönetimin askerî darbeyle yıkılmasının protesto edildiği Türkiye'deki gösterilerde, 'Kahrolsun demokrasi' gibi pankartlar dikkat çekti

16 Ağustos 2013, Cuma 17:48
A A

Mısır'da 47 gün boyunca meydanlarda oturma eylemi yaptıktan sonra önceki gün güvenlik güçleri tarafından kanlı bir katliamla dağıtılan Mursi yanlılarına destek için Türkiye'nin çeşitli kentlerinde de eylemler yapıldı. Yüzlerce kişinin öldüğü saldırıların ardından bugün gıyabi cenaze namazları kılındıktan sonra, cuma namazının ardından darbe karşıtı gösteriler de yapıldı.

'BATI'NIN YIKILAN SON PUTU DEMOKRASİ'

Demokratik seçimlerle göreve gelmiş bir yönetimin asker desteğiyle yıkılmasının protesto edildiği gösterilerde, ilginç pankartlar da göze çarptı.

Bunlar arasında, 'Kahrolsun demokrasi',  'Demokrasi=Küfür sistemi', 'İnsanlık için tek çözüm hilafet', 'Batı'nın yıkılan son putu demokrasi', 'İslami yönetime evet. Laik azgınlığa hayır', 'Darbeciler yenilecek. İslami hareket kazanacak', 'Demokrasinizi de gördük. Buraya kadarmış' dövizleri dikkat çekti.

>> HER YERDE MISIR PROTESTOSU

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.