Deneyip öğrendiler: Gerçek hayat belgeseldeki gibi değilmiş

Bursa'da sabah saatlerinde balık tutup doğa yürüyüşü yapmak isteyen Batuhan Yıldırım (16) ile Muhammed Sağlam (17) tırmandıkları 8 metrelik yamaçtan inemeyince jandarma ve AFAD'dan yardım istediler. İki genç, ekiplerin uzun süren uğraşı sonucu çıktıkları yamaçtan indirildi. Gençler, doğa ile mücadeleyi içeren programların etkisİnde kaldıklarını söyledi

16 Nisan 2016, Cumartesi 15:55
A A
Deneyip öğrendiler: Gerçek hayat belgeseldeki gibi değilmiş

Bursa Osmangazi'de Emek Nezih Gencer Ortakokulu son sınıf öğrencisi olan Batuhan Yıldırım bu sabah Öztumur Lisesi birinci sınıfa giden arkadaşı Muhammed Sağlam ile derede balık tutup doğa yürüyüşü yapmak için Hüdevandigar Mahallesi'ne bisikletleriyle geldiler. Bisikletlerini burada ağaca bağlayan iki arkadaş, daha sonra dere boyunca yürüyüş yaptılar.

8 metrelik yamaca tırmananan Batuhan Yıldırım ile Muhammed Sağlam buradan inemeyince cep telefonları ile 110 itfayie ekiplerini arayıp yardım istediler. İtafaiyenin de bilgilendirmesi ile belirtilen adrese Nilüfer Arama ve Kurtarma (NAK) ile AFAD ekipleri gitti. Ekipler, yamaçta mahsur kalan iki genci yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından kurtardı.

Yamaca tırmanırken televizyonda izledikleri doğa ile mücadeleyi içeren programlarında etkisi kaldıklarını söyleyen Batuhan Yıldırım, "Yamaca çıkınca inemedik. Arkadaşım Muhammet Sağlam bir ara düşüyordu. Sonunda yardım istedik" dedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...