Deniz Akkaya'dan Mehmet Akif Alakurt’a sert sözler: Sallayarak adamlık, duruş olmaz

Türkiye 34. Best Model of Turkey'in ardından ortaya çıkan skandal iddiaları konuşuyor. Yarışmanın organizatörü Erkan Özerman hakkında çıkan “yarışmacılara ahlaksız teklif” iddiaları iki eski modeli karşı karşıya getirdi. Mehmet Akif Alakurt'un konuyla ilgili yaptığı açıklamaya Deniz Akkaya bu sözlerle tepki gösterdi.

02 Kasım 2021, Salı 14:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Geçtiğimiz günlerde 34. Best Model of Turkey yarışmacılarının bazıları katıldıkları canlı yayında derece alabilmek için Erkan Özerman'ın 'ahlaksız teklif'te bulunduğuna dair iddialarda bulunmuş ve Özerman'ın elinde pek çok ünlü modelin kaseti olduğu iddiası ortaya atılmıştı.


‘Best Smile’ güzeli seçilen Elmas Yılmaz’ın, birincinin önceden belli olduğu ve yarışmacılara ahlaksız tekliflerde bulunulduğu yönündeki açıklamaları gündeme oturmuştu.


Yılmaz, "Dereceye girecekler önceden belliydi, onlara ayrı otel odası tutuldu. Dereceye gireceği belli olanlar Erkan Özerman'a masaj yapmaya çağırıldı" gibi şoke eden iddialarda bulunmuştu.


Gündemden düşmeyen iddialara dair eski Best Model Mehmet Akif Alakurt'tan sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çeken açıklama geldi.

Bir takipçisinin, "Abi, Best Model olayları nedir? Çocuklara ahlaksız teklif yapıldığı iddia ediliyor. O teklifi kabul edenler de derece alıyormuş." mesajına cevap veren Alakurt, çarpıcı açıklamada bulundu.

Eski oyuncu, "Herkes kendisine yakışır, kendisine uygun şekilde mesleğinde ilerler, para kazanır. Şundan emin olun, o işlere bulaşmadan da derece alanlar var. Erkan Bey yoklamasını çeker, potansiyel varsa ilerler. Bizim ve bildiğim bir çok sağlam arkadaşımızın tepkisi her zaman gülüp geçmek olmuştur" dedi.

Bu sözler üzerine 1997 Best Model birincisi Deniz Akkaya, 2001 Best Model birincisi Mehmet Akif Alakurt’u sert bir dille eleştirdi.

Akkaya, 'Söylemezsem Olmaz' programında Alakurt’a tepki gösterdi, onu reklam yapmakla suçladı.

Ünlü manken, “Türkiye’de sosyal medyada bazı kişilerin mazlumun yanında durarak tribün elde etmek gibi bir amaçları var. Bizde düşene vurma huyu var. Siz böyle konuşarak herkesi zan altında bırakıyorsunuz. Tribünlere oynamak çok kolay" dedi.

Akkaya sözlerine; "Siz bunları konuşurken buradan ünlü olan insanlara da ‘bu insanlar bu yollardan geçti, Erkan Özerman’a masaj yaptı’ iması veriyorsunuz. Ayıp değil mi? Sosyal medyadan sallayarak adamlık, duruş olmaz. Varsa söyleyeceğiniz, gerçekten çıkıp mahkemeye verin" şeklinde devam etti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çağla Şıkel ile Emre Altuğ'un oğlu Kuzey 12 yaşında! İşte Kuzey'in doğum günü hediyesi...