Deniz Çakır sessizliğini bozdu: İftirayla yol yürünmez!

'Masumiyet' adlı dizide kostüm asistanı olarak çalışan Çağatay Görgen, aynı yapımın başrol oyuncusu Deniz Çakır’ın kendisine 6 Mart günü küfür ettiğini, istifaya zorladığını öne sürerek oyuncudan şiakyetçi olmuştu. Konuyla ilgili ilk olarak dizinin yapımcısı Gold Film'den açıklama geldi. Bugün de Çakır, sosyal medya hesabından sessizliğini bozdu.

12 Mart 2021, Cuma 13:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

‘Masumiyet' dizisinde kostüm asistanı olarak çalışan Çağatay Görgen, dizinin başrol oyuncularından Deniz Çakır'ın kendisine 6 Mart'ta sette hakaret ettiğini belirterek savcılığa şikayet etti. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan dilekçede, bir oyuncunun kıyafetinde karışıklık yaşandığı ve Deniz Çakır'ın kostüm asistanı Çağatay Görgen'e bağırmaya başladığı ve “Ne biçim iş yapıyorsunuz. İlk defa mı çalışıyorsunuz?” gibi ifadeler kullandığı anlatıldı.

'SET ÇALIŞANLARININ İÇİNDE KÜFÜR ETTİ'

'SET ÇALIŞANLARININ İÇİNDE KÜFÜR ETTİ'

Dilekçede; şikayetçi Çağatay Görgen'in "Aranan kotu bulduk diğer asistan getiriyor, neden bağırıyorsunuz" demesi üzerine oyuncu Çakır’ın bağırarak seti terk ettiği belirtildi. Olaydan sonra Çakır ile Görgen’in asansörde karşılaştığı ve yanlarında reji asistanı varken Çakır’ın Görgen’e hakaret ettiği iddia edildi. Hakaret iddiasından sonra Çakır’ın 20 dakika boyunca setten ayrıldığı, geri dönüp makyaj kısmına geçtiği dilekçede kaydedilirken, Çakır’ın on kişiden fazla set çalışanının olduğu yerde kostüm asistanı Görgen hakkında küfür ettiği öne sürüldü.


Görgen’in, Çakır’a “Deniz Hanım olayın sizinle bir alakası yok. Bir karışıklık olmuştu çözdük, neden hakaret ediyorsunuz?” şeklinde soru sorması üzerine Deniz Çakır’ın, “Bunun burada ne işi var, alın şunu gözümün önünden. İşi bilmiyorsunuz, biz burada olduğu sürece ben sete çıkmam. Çıksın gitsin gözümün önünden” şeklinde ifadeler kullandığı belirtildi. Görgen’in de bunun üzerine seti terk ederek karavanda saatlerce ağladığı kaydedildi.

'NEYSE PARA CEZASI BEN VERİRİM O GİTSİN'

'NEYSE PARA CEZASI BEN VERİRİM O GİTSİN'

Dilekçede oyuncu Çakır’ın set amirinin yanına giderek “Onu görürsem, kıyameti kopartırım. Neyse parası cezası ben veririm, o gitsin” şeklinde beyanda bulunduğu, set amirinin de Güngör’e istifa dilekçesi hazırlayarak imzalamasını istediği öne sürüldü. Çağatay Görgen’in de yaşadığı utanç ve üzüntü sebebiyle istifa dilekçesini okumadan imzaladığı vurgulandı. Deniz Çakır hakkında 'basit hakaret' suçundan dava açılması istendi.

'ÇAKIR’DAN BİZZAT ÖZÜR BEKLİYORUZ'

'ÇAKIR’DAN BİZZAT ÖZÜR BEKLİYORUZ'

Görgen’in avukatı Yeter Yıldız Dalkılıç, "Müvekkilim hiç hak etmediği bir şekilde maalesef sinkaf içerikli küfür ve hakaretlere maruz kalmıştır. Müvekkilim bir set emekçisi, ne yazık ki pandemi döneminde de zor koşullarda çalışıyorlar. Deniz Çakır hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk. ‘Hakaret’ suçlarında dosya uzlaştırmaya gidiyor. Biz uzlaştırma aşamasında da Deniz Çakır’dan bizzat basın yoluyla özür bekliyoruz. Maalesef Deniz Çakır yaptığı hakaretlerin arkasında, yani herhangi bir pişmanlık ibaresi göstermemiş. Müvekkilim bu durumdan dolayı çok mağdur, kendisinden özür bekliyoruz. Özür dilerse ancak uzlaşma sürecimiz olacak. Konu şu anda yasal mercilerde” şeklinde konuştu.

YAPIM ŞİRKETİNDEN AÇIKLAMA

YAPIM ŞİRKETİNDEN AÇIKLAMA

Bu iddiaların ardından 'Masumiyet' dizisinin yapımcısı Gold Film yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Yapım şirketinden gelen açıklamada; sette böyle bir kavga yaşanmadığı; Çağatay Görgen'in kendi isteği ile 6 Mart tarihinden iki gün önce istifa ettiği söylendi.


DENİZ ÇAKIR SESSİZLİĞİNİ BOZDU

DENİZ ÇAKIR SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Gold Film'in ardından iddiaların tarafı olan Deniz Çakır da sessizliğini bozdu. Oyuncu, ınstagram hesabından ‘Yoktur başka cevabım… Olamaz da…’ başlığıyla açıklama yaptı.

Çakır, “İki gün önce istifasını vermiş, bölümün bitmesini bekleyen birinin ‘beni işimden etti’ sözü yalandır. Vermeyin böyle fırsatçılara mahal… Birinin tanınırlığını fırsat bilip kendine mağduriyet hikayesi yaratmaya çalışmak kötülüktür. İftirayla yol yürünmez. Olmayın parçası…” ifadelerini kullandı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gamze Topuz ve Tümer Metin'in ayak sevme saati! 'Hiç romantik değil'