Deniz suyunun cilde ve saçlara sağladığı 6 fayda

Deniz suyunun faydaları, deniz sezonunun açıldığı şu günlerde giderek daha da önem kazandı. Pahalı kozmetik ürünlerine para vermek yerine deniz suyunun faydalarından yararlanabilirsiniz. Deniz suyunda bulunan minerallerin hem saç sağlığına hem de cilt güzelliğine iyi geldiği biliniyor. Deniz suyunun saça faydaları arasında, saçın rengini açması da bulunuyor, yani kimyasallarla saç derisini zehirlemeye hiç gerek yok. Deniz suyunun cilde faydalarından yararlanmak için kendinizi suya bırakabilirsiniz yani. İşte, deniz suyunun cilde sağladığı 6 inanılmaz fayda!

01 Temmuz 2020, Çarşamba 10:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Canlı ve genç hale getiriyor

Canlı ve genç hale getiriyor

Araştırmalara göre deniz suyunun içerisinde 90’a yakın faydalı hatta şifalı madde mevcut. Bunların içinde en önemlisi potasyum klorür. Potasyum klorür, cildin elastikiyet derecesini artırıyor ve cilt dış yüzeyini pürüzsüz, canlı ve genç hale getiriyor. Bu yüzden, uygun saatlerde ve güneşin zararlı etkilerinden koruyan kremlerle desteklenmiş güneş ve deniz banyosu, cilt için son derece faydalı. Sivilcelerin kurutulmasında, cildin yenilenmesinde ve siyah noktaların temizlenmesinde de etkili.

Cilt sağlığını destekler. Deniz suyunun içerisinde bulunan magnezyum hidrat, cildin genç görünmesi için önemli bir mineraldir. İçeriğinde bulunan tuz çözeltisi cildin nemini teşvik eder. Bunun yanı sıra; ciltte bulunan kızarıklık, pürüzlülük, iltihaplı durumlar için iyileştirici etkiye sahiptir.

Denizin tuzlu suyu saçların kepeklenmesini önlüyor, saçınıza parlaklık katıyor.

Deniz suyu yara izlerini iyileştiriyor, egzamaya, kurdeşene, isiliğe iyi geliyor.


Saç şekillendiricidir

Saç şekillendiricidir

Deniz tuzu aynı zamanda çok iyi bir saç şekillendiricidir. Saçlarınıza doğal bir hacim ve dalga kazandıran deniz suyundan saç spreyi yapmak için bir miktar deniz suyunun içine düzenli olarak kullandığınız bir saç bakım yağını (hindistan cevizi ya da argan yağı gibi) eklemeniz yeterli.

Tonik görevi görür

Tonik görevi görür

Cilt toniklerini yüzümüzü temizledikten sonra cildimizi tamamen arındırmak, gözenekleri sıkılaştırmak ve cildimizi ferahlatmak için kullanırız. Deniz suyu da tonik şeklinde yüze sürüldüğünde bu etkilerin hepsini sağlar.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dokunmaya doyamayın diye: 6 doğal sakal bakım önerisi