Denizanalarının sizi sokmadan yüzebileceğiniz doğa harikası; denizanası gölü

Yaz tatillerini bitiren en büyük olaylardan bir tanesi de kuşkusuz yaklaşan denizanası mevsimi… Eğer siz de bu yaz tatilini şimdiden planlıyor ve kendinize yepyeni bir macera arıyorsanız Papua Yeni Gine'nin kuzeyinde yer alan  Palau bölgesindeki bu doğa olayı sizi büyüleyecektir. 

28 Kasım 2017, Salı 14:35
A A

Evet canlılar olarak birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz fakat bir çılgınlık yapıp denizanasına aldırmadan yüzmeye kalktığımızda başımıza neler gelebileceğini hepimiz biliyoruz. Denizanalarıyla dostça yüzebileceğiniz bir göl arıyorsanız Palau adalarından Eil Malk ‘de bulunan Denizanası gölü, tam size uygun… Sihirli görüntüsü sizi büyüleyecek…

Normalde denizanalarının olduğu bir denizde yüzerken vereceğimiz tepki yukarıdaki gibidir…

Ve genellikle sonuç çok iyi bitmez…

Fakat Palau adalarından bir tanesinde denizanalarıyla korkmadan yüzebileceğiniz sihirli bir göl var.

Bu gölde denizanaları tüm günlerini gölün bir tarafından öbür tarafına güneş ışığını yakalamak amacıyla aylak aylak dolaşarak geçiriyorlar.

Denizanalarının bu gölde 12,000 yıldır yaşadığı söylenmekte.

Gölde yaşamlarını tehdit eden bir canlı olmadığı için uzun yıllar sonunda iğnelerini kaybetmişler. Bazılarının hala iğnesi mevcut fakat bunlar insanların hissedemeyeceği kadar küçüktür.

Denizanaları zararsız olduğu için göl turistler tarafından yüzme ve şnorkel yapma amacıyla çok ziyaret edilmektedir.

Korkmadan onlara dokunabilirsiniz…

Poz verebilirsiniz…

Selfie çekebilirsiniz…

Oynayabilirsiniz bile… Tabi nazik olmayı unutmayın.

İsterseniz öpebilirsiniz :) (Listelist)

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.