Deniz'de en renkli veda

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, görevini Oramiral Uğur Yiğit'e devrederken usta komedyenlere taş çıkarttı

27 Ağustos 2009, Perşembe 10:19
A A

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Tayyip Erdoğan ve çok sayıda davetli dün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki devir-teslim töreninde biraraya geldi. Görevini Oramiral Uğur Yiğit’e devreden Oramiral Metin Ataç, konuşmasında konukları gülmekten kırdı geçirdi. İşte Metin Ataç’ın güldüren sözlerinden bazıları:

'ÜRPERİYORUM'

4’ü öğrenci 45’i de subay olarak 49 yıllık üniformalı yaşamımın bugün son günü. Bugün, vücudumu organik bir örtü gibi saran üniformamı çıkarıyorum. Bir bakıma ürperiyorum. Denizci olmam babamın kararıydı. Babam Karacıydı, çocukluğum garnizonlarda geçti. Onun için bazen Karacı arkadaşlara takılırım ‘Ben sizden çok önce tanka bindim’ diye (salondakiler güldü).

'AYNAYA BAKTIĞIMDA KORKTUM'

Deniz Lisesi’nde bir Hamdi Bey vardı. Kendisi uygun ebatta elbise tahmincisiydi. Kendisinin önünde sıraya girilir ‘sen 3 beden, sen 4 ben, sen 2 beden’ derdi. Sıra bana geldi ve Hamdi Bey bocaladı. Tabi o zamanlar böyle boylu poslu değildim, (Metin Ataç kısa boylu olduğundan salondakiler kahkahaya boğuldu), sonra Hamdi Bey, 0 beden olmadığı için, (salondakiler yine güldü) ‘1 numara’ dedi. Aynaya baktığımda bir canlı türü olmuştum. (salondakiler güldü) Hani bir romancının dediği gibi, canlılar ikiye ayrılır; İnsanlar, hayvanlar, denizciler... (salondan kahkahalar yükseldi). İlk aşkım vatan aşkıydı. İkincisi deniz aşkı oldu. (eşi Işın Ataç’ı göstererek) Üçüncü aşkımı biliyorsunuz.” (salondakiler yine gülüştü)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.