Denizkızı Festivali'nden renkli görüntüler

Küçük Denizkızı Ariel filminden biraz fazla etkilenen bazı Amerikalılar, birkaç senedir ilginç bir festival düzenliyor

18 Ocak 2015, Pazar 15:22
A A

Küçük Denizkızı Ariel filminden biraz fazla etkilenen bazı Amerikalılar, birkaç senedir ilginç bir festival düzenliyor Küçük Denizkızı Ariel filminden biraz fazla etkilenen bazı Amerikalılar, birkaç senedir ilginç bir festival düzenliyor. Her yıl ocak ayında düzenlenen “Denizkızı Festivali” (Merfest) adlı etkinlik, “içindeki denizkızıyla” bağlantıya geçmek isteyen insanlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Fotoğrafçı Arthur Drooker, Kuzey Karolayna'da bir araya gelen ve rengarenk denizkızı kıyafetleriyle ilginç şovlara imza atan katılımcıları görüntüledi.

Bu yıl etkinliğe rengarenk kuyruklar takan ve ilginç makyajlar yapan 300 deniz kızıyla deniz adamı katıldı. 15 Ocak'ta düzenlenen ve tüm ABD'den katılımın gerçekleştiği deniz kızı festivalinde her yaştan kadın ve erkekler vardı. Ancak festivalin en güzel anı sona saklanmıştı.

Festivale katılan herkesin önünde evlenmeye karar veren bir çift, denizkızı kıyafetleri içinde 'evet' dedi. Kendine 'Harlem Denizkızı' diyen Cookie Ramirez beyaz bir kuyruk giyerken, sevgilisi Ralph de Jesus ise smokin baskılı bir tişört ve deniz ayakkabıları giymeyi tercih etti. çift 'deniz halkının' şahitliğiyle dünya evine girdi.

Festivali, haftada 3 gün bir araya gelerek denizkızları gibi giyinen ve havuzda yüzen NC Merfolk adlı bir grup düzenliyor.

Etkinliğe katılmak için havuz kenarında kurulan küçük dükkanlardan 80 dolarlık bir kuyruk satın alınabiliyor.

Daha özel bir kuyruk yaptırmak isteyenler ise, 2700 dolar ile 4000 dolar arasında bir para karşılığında 'hayallerindeki denizkızı kuyruğuna' kavuşabiliyor.

Etkinlikte bir araya gelen denizkızları, sualtında modellik yapabilmek için atölye çalışmalarına katıldılar. Daha sonra ise, ünlü sualtı modeli ve çevre aktivisti Hannah Fraser'la beraber (ortada) fotoğraf çekimine katıldılar.

Havuzdaki etkinlik bittikten sonra 'deniz halkı' “Denizler altında 20 bin fersah” temalı bir baloya katıldılar.

Festivale Baltimore'dan katılan Christian Obrocki adlı bir katılımcı, “kuyruğu taktığınızda, insani yanınız kapıdan dışarı çıkıyor. Suya duyduğunuz sevgiyle bağlantıya geçmek için bundan daha iyi bir yol olabilir mi?” diyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.