Dermatologlardan 5 önemli cilt bakım notu

Cilt bakımında iyi bir yol almak zaman ve düzen istiyor. Doğru cilt bakımı kararları almak kadar önemli olan konu ise onları düzenli olarak uygulamaktır. Dermatologlara kulak verin, işte 5 önemli cilt bakım notu

11 Ocak 2022, Salı 12:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
ANAHTAR DÜZENLİ BAKIM

ANAHTAR DÜZENLİ BAKIM

Houston'daki Dermatoloji ve Lazer Cerrahisi Merkezi'nde kurul onaylı dermatolog Heather Richmond, MD , "Özellikle cilt bakımında uzun vadeli değişim kolay değil, ancak tutarlılık kilit önem taşıyor." diyor.

Yüksek kaliteli cilt bakımının düzenli kullanımının uzun vadede büyük bir fark yaratacağını söylüyor, ancak özellikle yaşlanma belirtilerini azaltma söz konusu olduğunda, sonuçları bir gecede beklemeyin

Örneğin kırışıklık karşıtı en güçlü etkiyi yaratan retinol ele alındığında; Harvard Tıp Okulu'na göre ince çizgileri ve kırışıklıkları azalttığı biliniyor , ancak iyileştirmeler görmeden önce 6 aya kadar düzenli kullanım gerekebilir. Bu nedenle, şimdi yaptığınız herhangi bir karar, en iyi sonuçlar için tüm 2022'ye bağlı kalmayı planlayın.


HER ŞEYDEN ÖNCE İLK SIRADA GÜNEŞ KORUYUCU VAR

HER ŞEYDEN ÖNCE İLK SIRADA GÜNEŞ KORUYUCU VAR

Güneş kremi basit görünebilir, ancak en etkili cilt bakım aracınızdır. Bu makalede alıntılanan her dermatolog, günlük güneşten korunma taahhüdünün insanların görmek istedikleri en yüksek çözüm olduğunu söylüyor.

Dermatolog MD Cheryl Burgess, “İnsanlar bir numaralı yaşlanma karşıtı kremin ne olduğunu sorduğunda, bu güneş kremidir” diyor .

Uzmanlar, en temel cilt bakımı için SPF 30 veya daha yüksek olan geniş spektrumlu bir güneş koruyucu giymeyi ve SPF'li bir nemlendirici aramayı da tavsiye ediyor.

CİLDİNİZİ HER DAİM TEMİZ TUTUN

CİLDİNİZİ HER DAİM TEMİZ TUTUN

Dr Burgess, makyajla uyumanın bir dizi cilt sorununa neden olabileceğini ve tıkanmış gözeneklerden ve çatlaklardan aşırı dudak kuruluğuna  kadar gözlerinize ciddi zarar verme riskiniz olduğunu söylüyor. Burgess, "Bu, birçok insanın sahip olduğu kötü bir alışkanlık" diyor.

Neyse ki, bu çözüm basittir: Başınız yastığa koymadan önce yüzünüzü yıkayın. Yağ bazlı kapatıcı kullanıyorsanız, solvent bazlı bir makyaj temizleme işlemine ihtiyacınız olacak

CİLDİNİZİ KORUYUN

CİLDİNİZİ KORUYUN

New York'taki bir hastanede dermatoloji doçenti ve dermatolojide kozmetik ve klinik araştırma direktörü Joshua Zeichner, "Kış, cildiniz için belki de en zorlu mevsimdir" diyor . Soğuk hava, düşük nem ve rüzgar cildin dış tabakasına zarar verdiğinden, insanların kışın ek cilt bakım ürünleri kullanmaya karar vermelerini tavsiye ediyor.

Burgess, gliserin ve amonyum laktat gibi nemlendirici nemlendiriciler içeren ürünleri arayın , çünkü bu bileşenler aslında cildinize nemi çekebilir, diyor

CİLT BAKIM RUTİNİNDE BASİT VE TUTARLI OLUN

CİLT BAKIM RUTİNİNDE BASİT VE TUTARLI OLUN

Dr. Zeichner, “2022'de daha basit cilt bakım rutinleri görmek ve insanların çok aşamalı rejimlerinden vazgeçmelerini istiyorum” diyor. “Daha fazlası daha iyi değildir ve sadece tahrişe neden olabilir. Aşırı ovma, aşırı peeling ve aşırı uygulama ürünleri, basit, etkili bir cilt bakımı rutinine bağlı kalmaktan daha iyi değildir.

Dermatolog Mamina Turegano, iyi bir temel kuralın fark yaratacak üç basit ürüne bağlı kalmak olduğunu söylüyor: güneş kremi, temizleyici ve nemlendirici.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bu yiyecekler akneyi tetikliyor!