Desmond'un cenazesini Acun almaya gitti

Desmond'un cenazesini Acun almaya gitti

Acı haberin ardından aralarında Acun Ilıcalı, Gökhan Şükür gibi birçok ünlü isim Desmond'un evine geldi. Cenaze evden Gökhan Şükür'ün de aralarında bulunduğu 7-8 kişilik bir grup tarafından çıkartıldı

24 Kasım 2011, Perşembe 13:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Selma Ann Desmond’un cenazesi yarın Levent Camii’nde kılınacak cuma namazının ardından Ulus Mezarlığı’na defnedilecek.

>> SELMA ANN DESMOND KANSERE YENİK DÜŞTÜ

Ali Taran, oğlu Kuzey ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Taran basın toplantısında şunları söyledi:

"Bugün bir savunma içerisinde değiliz. Dün hakka yürüdü, Allah rahmet eylesin. Şimdi konuya bir magazin şeyi gibi tabi ki bakmıyoruz. Biraz da oğlum adına söylüyorum. Oğlumun da anneannesi Cuma günü defnedilmesine karar vermişler. O yüzden biraz bekleme içerisindeyiz. Böyle olmayacağını söylemek için buradayım. Dün akşam kendisi oraya götürüldü. Onun dışında söylenebilecek bir şey yok.

Son zamanlarda kendisiyle görüşmüyordum. Onları bir kenara bırakıyorum. Ama gerek evliliğe bakışım gerek aile yaşantısına bakışım yazılıp çizildiği gibi değil. Böyle olmadığını en azından burada söylemek istiyorum. Bir hesap verme şeklinde söylemiyorum. Onu da söyleyeyim bunu da gibi bir şeyim yok. Kuzey de Amerika'dan okulundan izin alıp geldi. İyi ki de gelmiş. Benim belki bir ricam olabilir. O da cevap verecek halim yok. Onun için çok da alışık değilim bu tür durumlarda konuşmaya."

Ali Taran'ın oğlu Kuzey de toplantıda şöyle konuştu:   

"Son iki günde çok ağırlaştı. Daha çok acı çekmeden son günlerini geçirdiğini söyleyebilirim. Hakkın rahmetine kavuştu. Bir oğul olarak yapabileceğimin en iyisini yaptım. Hep nasihat verirdi. Son geldiğinden itibaren çok ağır olmasına rağmen ben uyuduktan sonra hep yanıma gelirdi. 

Bana hasta olduğunu belli etmemeye çalışmıştı. Aynı gayreti gösterdi ama buraya kadarmış. Kabullenmek zorundayım. Her şey yazıldığı gibi. Her zaman okulumu bitirmemi istediği için devam edeceğim. Üniversiteden mezun olmamı isterdi. O hep benimle biliyorum."

AYŞE ÖZYILMAZEL UĞRUNA EŞİNİ TERK ETMİŞTİ  

Ali Taran  21 yıllık eşi Selma Ann Desmond'u  Ayşe Özyılmazel uğruna terk etmiş ve geçtiğimiz Temmuz ayında görkemli bir düğünle Bodrum'da evlenmişti. Bu düğününde yaşananlar büyük tartışma konusu olmuştu.    

 Ali Taran'ın, Ayşe Özyılmazel ile birlikte olduğu öğrenen Selma Taran, Özyılmazel'e acı bir nasihatta bulunmuştu:

“Ali'ye de Ayşe'ye de mutluluklar diliyorum. Bu durumda oğlumuz Kuzey üzgün ve kırgın. Gelin hanıma bir tavsiyem var; Sakın hasta olmasın. Benim geçirdiğim hastalığı geçirmesin.”

Selma Ann Desmond, hastalığı döneminde eski eşinin ilaç paralarını ödemediğini iddia ederek şunları söylemişti:   

 "Şok geçiriyorum. İlaçlarım için gerekli parayı ödemiyor. Bu nasıl bir beladır. Ben iyileşmeye çalışıyorum o beni hasta etmek için elinden geleni yaptı, yapmaya devam ediyor. İlaçlar olmadan nasıl iyileşeceğim. Yıllar önce hediye edilmiş mallarım var. Kendisinin de birden fazla malı vardır.

Mahkeme kararıyla her türlü ilaç giderlerimi ödemekle sorumlu. Bu tavrı alarak benim ölmemi istediğini düşünüyorum. İtirazı olan var mı? Sesiz kalmak, alttan almak, artık salaklık derecesine giriyor.”
 
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nil Karaibrahimgil'den Hülya Avşar eleştirisi