Devlet Bahçeli: Bir yanda zillet varken diğer yanda millet var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bir yanda zillet varken diğer yanda millet var. Bir yanda ihanet, diğer yanda sadakat var. Cumhur İttifakı Türkiye’nin öz güveni, Türk milletinin atar damarı, çarpan kalbidir." dedi.

13 Mart 2019, Çarşamba 17:12 Son Güncelleme:
A A
Devlet Bahçeli: Bir yanda zillet varken diğer yanda millet var

Bahçeli, partisince Çankırı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Çankırı’da bugüne kadar belediye başkanlığı yapanlara hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, artık MHP’nin zamanının geldiğini söyledi.

Ehil ve emin ellerin Çankırı’yı daha da büyüteceğini, güçlendireceğini ve güzelleştireceğini dile getiren Bahçeli, bunu Çankırı’nın geleceği için amaçladıklarını aktardı. Çankırı’nın Orta Anadolu’nun parlayan yıldızı olduğunu ifade eden Bahçeli, "Çankırılıların vicdanı, Ilgaz kadar büyüktür. Bildiğiniz üzere Çankırı Cumhur İttifakı kapsamında değildir. Buna rağmen dilimiz, üslubumuz, takip ettiğimiz siyasi strateji hiç kuşkusuz Cumhur İttifakı’na aynen uyacak, asla çelişmeyecek, çatışmayacaktır. Çünkü Cumhur ittifakı Milliyetçi Hareket Partisi ile AK Parti’nin müşterek idaresidir. Çünkü Cumhur İttifakı, Türk milletinin kaderi, Çankırı’nın kalbidir." diye konuştu.

MHP’nin AK Parti ile aynı yolda yürüdüğünü, Cumhur İttifakı’nın istikametinin belli olduğunu anlatan Bahçeli, şöyle devam etti: "Şunu herkes bilmelidir ki AK Parti’li kardeşlerimizle aynı istikametin içerisindeyiz. Aynı yolun yolcusu, aynı ittifakın izindeyiz. Bir yanda zillet varken diğer yanda millet var. Bir yanda ihanet, diğer yanda sadakat var. Cumhur İttifakı Türkiye’nin öz güveni, Türk milletinin atar damarı, çarpan kalbidir. Duruşumuz millidir. Safında durduğumuz yer Türkiye’dir. Duyuşumuz hasbidir, hissiyatımız havidir. Mücadelemiz millet içindir. Hizmetimiz Çankırı’ya olacaktır. Sevdamız Türklük ve Türkiye’dir. Milli bekayı yaşatmak, taviz vermeyeceğimiz ilke ve inancımızdır."

"Türk milleti bekasıyla vardır"

Devlet Bahçeli, Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin ve bazı anket şirketlerinin seçmenin beka sorunu olmadığı ifadelerine tepki göstererek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Zillet ittifakı, bekayı duydu mu ürküyor, korkuyor, şaşkına dönüyor. Bununla da kalmıyorlar, bekayı ihmal ve inkar ediyor. Yüzsüzce bekanın millet nezdinde tutmadığını söylüyorlar. Müflis anketçiler, beka söylemine inancın olmadığını açıklıyorlar. Beka ne zamandır anketlerle ölçülüyor? Beka ne zamandır kirli ağızların polemik konusu yapılıyor? Beka payidarlıktır, var oluştur, ilelebet yaşama azmidir. Hangi büyük millet bekasına dudak bükmüştür? Hangi gelişmiş medeniyet bekasıyla arasına duvar örmüştür? Türk milleti bekasıyla vardır, var olacaktır. Türk milleti tarih boyunca defalarca rüşdünü ispat etmişse, şu güne kadar bağımsız yaşamışsa, esarete direnmişse ve köleliği reddetmişse, yıkımı elinin tersiyle itmişse bu elbette beka şuuru sayesindedir." Bahçeli, 31 Mart seçimlerinin bir beka seçimi olduğunu vurgulayarak, bu gerçeği kimsenin hafife alamayacağını, inkar edemeyeceğini söyledi. Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Hadi yok saydılar, hadi inkar ettiler diyelim, peki güneşi balçıkla sıvamak mümkün müdür? Dünyayı tersine döndürmek akıl karı mıdır? 15 Temmuz’da az kalsın vatan işgal edilmiyor muydu? Neredeyse iç savaş şartlarına düşmeyecek miydik? Bu ağır bir beka sorunu değil miydi? FETÖ’cüler, Türk ve Türkiye düşmanlarıyla güç birliği yapıp başkentimizi bombalamadı mı? 251 vatan evladını şehit etmediler mi? 2 bin 193 vatan evladı gazi olmadı mı? Zillet ittifakı ve yancıları kime ne anlatıyor? Şunu biliyoruz ki 15 Temmuz’a tiyatro diyenler, bekaya yüz çevirenlerdir. PKK-YPG ile aleni şekilde birlikte yürüyenler, bekayı kabullenemeyen rezillerdir. Kılıçdaroğlu’nun ağzından bir kez olsun PKK’ya, YPG’ye şiddetli tepki duyulmamıştır."

"Türkiye vahim güvenlik sorunlarıyla boğuşuyor"

Kılıçdaroğlu’nu, PKK’ya, YPG’ye şiddetli tepki göstermemekle eleştiren Bahçeli, şöyle devam etti: "FETÖ’ye doğrudan bir tavrı görülmemiştir. ’Kürdistan’ diyen hain bölücülere hiçbir tepkisi de işitilmemiştir. Türkiye’yle hesaplaşmak isteyen mihraklar ülkemizden devşirdikleri siyasi çürüklerle varlığımızı dinamitlemek istiyorlar. Güney sınırlarımız boyunca fitne ateşi körükleniyor. Deniz ve kara sınırlarımız büyük bir tehditle karartılmak, karıştırılmak isteniyor. Türkiye vahim güvenlik sorunlarıyla boğuşuyor. Çevremiz kandan, ateşten, ölümden ve ihanetten geçilmiyor. Türkiye bölünmek, parçalanmak isteniyor. Vatanımızın yeniden işgali planlanıyor. Eğer 31 Mart’ta Cumhur İttifakı hedeflerinin gerisinde kalır, eğer zillet ittifakı öne çıkarsa önce Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tartışmaya açacaklar, ardından siyasi istikrarsızlığa yatırım yapacaklar. İçeride zillet ittifakı ve iş birlikçileri, dışarıda Türk ve Türkiye düşmanları eş zamanlı şekilde üzerimize gelecekler, iç barış ve huzur ortamını baltalayacaklar. Allah göstermesin, zillet hedefine ulaşırsa şehitlerimizin kemikleri sızlayacak, ecdadımızın ruhu muazzep olacak."

"FETÖ’nün bütünüyle imhası için 31 Mart fırsattır"

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’nin istikrara kavuşturulması konusunda altın fırsat, tarihi bir imkan ve her türlü iç ve dış tahrik, tertip, saldırı, sabotaj, suikast, komplo, hatta işgal ve darbe teşebbüslerine karşı muazzam bir zırh ve güvenlik sistemi olduğunu ifade eden Bahçeli, yeni hükümet sisteminin güçlenip iyice kökleşmesinin öncelikli gündemleri olduğunun altını çizdi. Yerel seçimlerde "zillet ittifakına" hiçbir şans tanınmaması ve destek verilmemesi gerektiğini, tezgah ve karanlık hedeflerin de mutlaka engellenmesinin önemli olduğunu söyleyen Bahçeli, "Terörle mücadelenin tavsamaması, Fırat’ın doğusunun temizliği, PKK’nın, YPG’nin kökünün kurutulması, FETÖ’nün bütünüyle imhası için 31 Mart fırsattır, demokratik karar anıdır. Bekayı inkar etsinler ettikleri kadar, belalarını eninde sonunda bulacaklardır. Bundan kaçış yoktur, kurtuluş yoktur, zilletin sonu yoktur." ifadelerini kullandı.

"CHP’nin yürüyüşü kriz çıkartmak, teröristleri aklamak içindir"

CHP, İP, HDP, SP, ÖDP, PKK ve FETÖ’nün Türk milletinin azamet ve muzaffer ruhuyla mahvı perişan olacağını dile getiren Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Patlıcan istismarı zilleti kurtaramayacaktır. Patates sömürüsü, ekonomik tetikçilere taşeronluk zilletin iflasına engel olamayacaktır. Ya zillet ya millet, ortası yoktur. Ya beka ya bela, alternatifi yoktur. Ya cumhur ya da husumet ve hüsran, başka seçenek kalmamıştır. Türkiye’ye pranga vurmaya çalışanlar kaybetmeye mahkumdur. Türk milletine zemzem diye zehir içirmeye çabalayanlar bozguna mecburdur." CHP’yi eleştiren Bahçeli, "Zillet ittifakının yürüyüşü kaosa doğrudur. CHP’nin yürüyüşü kriz çıkartmak, teröristleri aklamak içindir. Cumhur İttifakı ise inançlı kadrolarıyla, iradeli yapısıyla parlak ufuklara doğru yürüyüş halindedir. İttifakımız korkaklara karşı cesurların ittifakıdır. Biz ittifakımızı sıklaştırdık, sağlamlaştırdık. Cumhur İttifakı, Bizans’ı mağlup eden, Söğüt’ten filizlenen, Çanakkale’de yükselen, Sakarya’da şahlanan Türk milletinin muzaffer ittifakıdır. Ne kadar iş birlikçi, ne kadar Türk düşmanı, ne kadar millet muhalifi varsa önümüzdedir, hem vallahi hem billahi her adımımızda biraz daha kaçacaklardır." diye konuştu. Partisinin Çankırı Belediye Başkan adayı İsmail Hakkı Esen’e destek isteyen Bahçeli, "Çankırı’ya talibiz. Biliniz ki belediye başkan adaylarımızın seçildiği andan itibaren gecesi gündüzü sizlere hizmet olacaktır. Belediyelerimizin kapıları 24 saat açık kalacaktır. Çankırı’nın refah ve gelişmişliği için mücadeleye varız ve projelerimizle hazırız. Çankırılı kardeşlerimin tamamını kucaklayacağız." dedi.

Bahçeli konuşmasının ardından Esen ve bazı ilçe belediye başkan adaylarıyla vatandaşları selamladı.

Mitingden notlar

Kastamonu’daki mitingin ardından Çankırı’ya gelen MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingden önce kentteki bir otelde kısa süre dinlendi. Bahçeli burada, çeşitli programlar için Çankırı’da bulunan ve otelde düzenlenen "Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı"na katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşerek, bir süre sohbet etti. Daha sonra vatandaşlara hitap edeceği Cumhuriyet Meydanı’na geçen Bahçeli’ye, partililer ve geleneksel kıyafetleriyle alana gelen Yarenler tarafından çiçek takdim edildi. Bahçeli’den önce platforma çıkan MHP Belediye Başkan Adayı Esen de bir konuşma yaparak vatandaşları selamladı. Mitingin yapıldığı alan ve çevresinde emniyet tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı.

Kaynak: AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 5 terörist daha teslim oldu