Devlet Bahçeli'den saldırı açıklaması: Yerle yeksan olacaklar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena yakınlarındaki terör saldırısına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı

11 Aralık 2016, Pazar 13:27
A A
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ülkemizin sosyal ve siyasal uzlaşma kulvarına girmeye başladığı şu günlerde karanlık ellerin, kaos ve kriz tetikçilerinin anında devreye girmesi tesadüfi görülmemelidir. Ancak Türk milleti meşum ve melun oyunları bozmaya muktedirdir." ifadesini kullandı.

Bahçeli, "İnsan kanından beslenen, en küçük acıma duygusuna, vicdan  kırıntısına sahip olmayan şerefsiz terör cellatlarının dün gece İstanbul'u kana  buladıklarını, Mevlid Kandili'nin idrak ediliği bugün milletin infial içinde  olduğunu" belirtti.

Hainlerin bir kez daha sahneye çıktığını, Türkiye'yi yasa boğduğunu  vurgulayan Bahçeli, Türkiye'yi teslim alarak yıkmak, yok etmek isteyen katiller  ve destekçilerinin, hunhar ve hayasız eylemlerine bir yenisini daha eklediklerini  bildirdi.


Bahçeli, şöyle devam etti:


"Bu korkunç ve kahredici terör saldırısına karşı millet bir ve  beraberdir ve sorumluların bulunup cezalandırılmasını, dökülen kanların yerde  bırakılmamasını istemektedir.
Unutulmamalıdır ki, terörizm amacına asla ulaşamayacak, Türkiye’nin  çözülmesini, bölünmesini, dağılmasını planlayan iç ve dış odaklar mahv ve imha  edileceklerdir. Bundan kaçış ve kurtuluş yoktur. Terör bir insanlık suçudur.   Fail ve tarafları ise insan canına kast eden, huzur ve barışa karşı gelen zulmün  ve zilletin alçak taşeronlarıdır.


 

"YERLE TEKSAN OLACAKLAR"Ülkemizin sosyal ve siyasal uzlaşma kulvarına girmeye başladığı şu  günlerde karanlık ellerin, kaos ve kriz tetikçilerinin anında devreye girmesi  tesadüfi görülmemelidir. Ancak Türk milleti meşum ve melun oyunları bozmaya  muktedirdir. Türkiye Cumhuriyeti her türlü iğrenç ve namert operasyonu göğüsleyip  ezecek güç ve kudrettedir. PKK, FETÖ, IŞİD, PYD-YPG ve DHKP-C milli vakar ve  namus karşısında yerle yeksan olacaktır. Bunun başka bir alternatif ve yolu  kalmamıştır."
 

"BU ZULMETİ YENMEK ZORUNDAYIZ"Türkiye'nin milli beka ve barışını tasfiye etme cüretini gösterenlere  karşı 79 milyon Türk vatandaşının tek yumruk ve tek ses hareket ederek hainlere  göz açtırmayacağına dikkati çeken Bahçeli, "Milli birlik ve dayanışma bağlarını  daha da sağlamlaştırarak bugünleri aşmak, bu zulmeti yenmek zorunda olduğumuz iyi  bilinmelidir. Türkiye terörizme karşı teyakkuzda olduğundan dolayı Milliyetçi  Hareket Partisi sorumlu, ahlaklı, ilkeli ve milli duruşunu sonuna kadar koruyarak  devletinin ve milletinin yanında fedakarca mücadele edecektir."  değerlendirmesinde bulundu.
MHP Genel Başkanı Bahçeli, saldırıdan derin üzüntü duyduğunu  belirterek, terörü lanetledi. Bahçeli, şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve  millete sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifa diledi.Beşiktaş'taki şehitlerimizin isimleri ve memleketleri

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.