Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (İOKBS) saat kaçta bitecek?

Bugün 5,6,7,8, hazırlık sınıfı, 9,10 ve 11. sınıf öğrencileri İOKBS'ye giriyorlar. Yüz binlerce öğrenciyi heyecan sarmış durumda... Veliler de aynı şekilde çocuklarının bu sınavdan başarılı ayrılmasını istiyorlar. Peki sınav saat kaçta bitecek?

03 Haziran 2018, Pazar 09:37
A A
Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (İOKBS) saat kaçta bitecek?

Dün LGS sınavı yapıldı, bugün de Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı gerçekleşiyor. 5,6,7,8, hazırlık sınıfı, 9,10 ve 11. sınıf öğrencileri devletten parasız yatılı burs almak için ter dökecekler. Topalm 100 soru sorulacak ve sınav 120 dakika sürecek.

İOKBS SINAVI SAAT KAÇTA BİTECEK?

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıfların sınavı, 03 Haziran 2018 yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle 10.00’da merkezî sistemle aynı anda başlayıp, tek oturum olarak yapılacaktır. Sınavda 4 (dört) seçenekli 100 soru sorulacak, sınav süresi 120 dakika olarak uygulanacaktır. Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.30’da Fotoğraflı Sınav Giriş Belgelerinde belirtilen salona alınmak üzere hazır bulunacaktır. Öğrenciler sınava gelirken yanlarında “Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi” ile kimlik belgeleri (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya geçerlilik süresi devam eden pasaport), koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır.

PYBS KAÇ PUANLA KAZANILIR?

PYBS de 100 soru soruluyor ve normal şartlardaki bir öğrenci için yani diğer çocuk kontenjanı için PYBS de en az 90 net yapması gerekiyor. Yani öğrencilerin en fazla 10 yanlış yapması lazım.

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

İOKBS sonuçları 18 Temmuz 2018 tarihinden itibaren Bakanlığın http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecektir. Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi” ni elektronik ortamdan alıp, onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisi ya da öğrenciye imza karşılığı verecektir.SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.