DGS sınavı saat kaçta bitecek? DGS kaç dakika sürecek?

DGS sınavı bu sabah saat 10.15'te başladı. ÖSYM'nin kılavuzda açıkladığı bilgiler arasında yer alan sınav saati, günün araştırılan konusu oldu. Peki, DGS sınavı saat kaçta bitecek ve kaç dakika sürecek?

21 Temmuz 2018, Cumartesi 10:36 Son Güncelleme: 21 Temmuz 2018, Cumartesi 10:38
A A

DGS sınavı saat kaçta başlayacak sorusunun yanıtı sınava katılım sağlayacak adaylar tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Bugün yapılan DGS sınavı için öğrencilere ÖSYM'den uyarılar geldi. Öğrenciler yanlarında bulundurmaları gereken belgeler dışında başka bir belgeyle içeri alınmayacak. Peki, DGS sınavı saat kaçta ve kaç dakika sürecek?

DGS SINAVI SAAT KAÇTA VE KAÇ DAKİKA SÜRECEK?

DGS’de sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacak. Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika olacak. Sınav 12.45'te sona erecek. Sınavda uygulanacak test, çoktan seçmeli sorulardan oluşacak. 

DGS PUANLARI NASIL HESAPLANACAK?

DGS puanları, adayların sınav sonuçlarından hesaplanan sözel ve sayısal standart puanlarının ve ön lisans öğrenimlerinde elde ettikleri akademik not ortalamalarından hesaplanan ön lisans başarı puanlarının (ÖBP) belli katsayılarla çarpılarak toplanmasıyla elde edilecek.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.