DHKP-C Türkiye sorumlusu olduğu iddia edilen Gülten Matur tutuklandı!

DHKP-C Türkiye sorumlusu olduğu iddia edilen Gülten Matur tutuklandı!

DHKP-C terör örgütüne yönelik operasyonlarda 65 kişi tutuklandı. Şüpheliler arasında 15 de avukat bulunuyor!

14 Ekim 2017, Cumartesi 15:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince DHKP-C terör örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan Gülten Matur "terör örgütü yöneticiliği" suçundan, Özgür Karaya, Çiğdem Şenyiğit ve Mehmet Ter ise terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla tutuklandı. Habertürk Haber Merkezi'nden Veli Sarıboğa'nın haberine göre Matur'un örgütün Türkiye sorumlusu olduğu iddia edildi.

Şüpheli Özgür Karakaya ve Çiğdem Şenyiğit'in örgütün yurt dışında bulunan merkez komitesi ile şifreli yazışmalar yaptığı , Mehmet Ter'in Bursa ili ve Gemlik ilçesi sorumlusu olduğu ileri sürüldü.


65 KİŞİ TUTUKLANDI


DHKP-C terör örgütüne yönelik son bir ay içerisinde gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan şüphelilerden 65'i tutuklandı. Şüpheliler arasında 15 de avukat bulunuyor.

Tutuklanan şüpheliler arasında 15 avukat, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinde kullanılan silahı temin ederek, Kiraz'ı şehit eden Şafak Yayla'ya teslim ettiği iddia edilen Mustafa Koçak ile eylemden önce 2 teröristin evinde kaldığı tespit edilen Cengiz Özel de bulunuyor. Şüpheli Ali İhsan Kaya'nın ise İstanbul Adalet Sarayı'nın hakim ve savcı girişi kapısı çevresinde keşif yaptığının tespit edildiği belirtildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Buse'nin acı feryadı: Ne olur beni kurtarın