Dikkat! 40 derece sıcak geliyor

Serin bir mayıs ayı geçiren kuzey bölgeler hızla ısınıyor. Bu yılın ilk sıcak hava dalgası Libya üzerinden geliyor

08 Haziran 2011, Çarşamba 08:25 Son Güncelleme:
A A
Dikkat! 40 derece sıcak geliyor

'Türkiye yaza giremedi' derken sıcaklar birden yükseldi. Yazın ilk sıcak hava dalgası sıcaklıkları daha da artıracak. Marmara ve Ege bölgelerindeki sıcaklıklarda yükselme devam ediyor. Çarşamba ve perşembe günü Edirne, Balıkesir, Sakarya, Bursa, İzmir, Denizli boyunca sıcaklıklar gölgede 35-36 dereceye çıkarken, güneşin altında 40 dereceye ulaşacak.

Perşembe günü Aydın 37 dereceyi görecek. Bolu, Kastamonu, Ankara, İç Anadolu boyunca da sıcaklıklar 35 dereceye yaklaşacak. İç kesimlerde hala hafif yağmurlar oluyor ama az alanda etkili. Sıcaklık hava dalgasıyla sıcaklıklar ortalamaların 4-6 derece üzerine çıkacak ancak cumadan itibaren kuzeye dönecek rüzgarlarla yeniden düşerek ortalamalara inecek.

İSTANBUL CUMA 30 DERECE

Perşembe akşamı ve cuma günü yüksek sıcaklığın ardından Trakya ve Marmara genelinde kısa süreli yağmurlar başlayabilir. İstanbul'da sıcaklık çarşamba gölgede 29, cuma 30 derece olacak.

UZMANLARDAN ÖNEMLİ UYARI!

Bu üç gün boyunca ülke genelinde güneşin altında fazla kalmamaya dikkat edilmesi gerekiyor. Uzmanlar bol sıvı tüketilmesi konusunda uyarıda bulunuyor.

NTVMSNBC

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tarafsız Bölge'de tansiyon yükseldi