Diriliş Ertuğrul 125. bölüm 2. fragmanı yayınlandı! İlbilge Gündüz'ü öldürecek mi?

Diriliş Ertuğrul 125. bölüm 2. fragmanı yayınlandı. Diriliş Ertuğrul yeni bölümde İlbilge kılıcını çekiyor ve Gündüz'ü öldürmek için hamle yapıyor. Bakalım buna engel olabilecek birisi çıkacak mı?

25 Kasım 2018, Pazar 12:07
A A
Diriliş Ertuğrul 125. bölüm 2. fragmanı yayınlandı! İlbilge Gündüz'ü öldürecek mi?

Çarşamba günleri izleyiciyi ekran başına çeken Diriliş Ertuğrul'un 125. bölüm 2. fragmanı yayınlandı. Dizinin yeni bölümünde Eruğrul, oğlu için endişelenirken Gündüz Umuroğulları'nın eline düşüyor. Dragos çıkacak tatışma için gün sayarken İlbilge kılıcını çıkarıp Gündüz'ün boynuna vurmaya hazırlanıyor. Şimdi herkes Güzndüz'ün ölüp ölmeyeceğeni merak ediyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 125. BÖLÜM İLK FRAGMAN

Gündüz ortada yok ve bu durum Ertuğrul Bey'i endişelendiriyor. Dragos, İlbilge'ye Gündüz'ün son görüldüğü yeri söylerken oırtalık karışıyor. En heyecanlandıran sahne ise İlbilge'nin Ertuğrul Bey'e hançer çektiği anlarda yaşanıyor. Ertuğrul Bey korkusuz bir şekilde kılını bile kıpırdatmıyor. İlbilge'nin "Tüm Söğüt'e tüm Kayılara kan kusturacağız" sözü diziye damga vuruyor.

SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

İlbilge Hatun’un babası Umur Bey ile birlikte obaya devletin vergi tahsildarları olarak gelmesiyle, Kayılar ve Umuroğulları arasında büyük bir gerilim doğmuştu. Bunlar yaşanırken, Aksakallıların arasına dahil olan Ertuğrul, içinde devletin sırları olan sandığı Moğollardan geri alma vazifesine atılmıştı. Bu vazifede sandığı Moğolların elinden kurtarmayı başarmış, ancak sandığın anahtarını ele geçirememişti. Anahtarı ele geçirmeleri için Turgut ve Mergen’i vazifelendirmişti. Turgut ve Mergen, gizli sandığın anahtarına ulaşabilecekler mi?

Dragos, zangoç kılığında kendini gizlemeye devam ederek Ertuğrul üzerinde türlü oyunlar oynamaya devam etmişti. Kayılar ile Umuroğulları’nı birbirine düşürmek için Umuroğullarının alplarını öldürerek bu suçun Gündüz’ün üzerine kalmasını sağlamıştı. Bununla yetinmeyen Dragos’un Ertuğrul’u oldukça zor durumda bırakacak son tuzağı ne olacak? Kayılar ve Umuroğulları arasında gitgide büyüyen bu gerilim, nereye varacak? Dragos’un adamlarının Umuroğulları alplarına saldırdığı yerde, Osman ve Savcı da vuruşmaya tanık olmuştu. Dragos’un adamları ise onları fark etmiş ve onların peşine düşmüştü. Osman ve Savcı, Dragos’un adamlarının elinden kurtulabilecek mi? Bu hengâmede sırtından ok yiyen Ataç, güçlükle hana gelmiş ve burada İlbilge ile Gündüz arasında büyük bir gerilim yaşanmıştı. Bu gerilim neticesinde, İlbilge istemeden Ertuğrul’u hançerlemişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.