Diriliş Ertuğrul'da 115. bölümde Saadettin Köpek öldü mü?

TRT 1'in fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul 115. bölümü ile bu akşam izleyici karşısına çıkacak. Saadettin Köpek ve Ertuğrul Bey arasındaki düello nefesleri kesti

18 Nisan 2018, Çarşamba 15:36
A A
Diriliş Ertuğrul'da 115. bölümde Saadettin Köpek öldü mü?
Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni bölümün de Saadettin ile Ertuğrul Bey, karşı kaşıya geliyor. Saadettin, "Bana itaat etseydin gücümüze güç katardık. Devletimizi ihya ederdik." diyor. Ertuğrul Bey ise bu sözlere karşılık olarak "Sen geberince devletimiz zaten ihya olacak" diyor.

Ardından ikili bellerinden kılıçlarını çıkartarak birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışıyor. Bakalım bu savaşın galibi kim olacak?Günalp, Ertuğrul Bey'e canını Emir Saadettin'e teslim etmesini söylüyor. Ertuğrul Bey ise buna karşılık olarak canını ancak Hak'ka teslim edeceğini belirtiyor. Daha sonra rehin alınan Ertuğrul Bey'e Saadettin tarafından işkence ediliyor.SON BÖLÜMDE NELER OLMUŞTU?

Ertuğrul ile Günalp arasındaki hesaplaşma, Ertuğrul’un Günalp’ı alt etmesi ve onu affetmesi ile sonuçlandı. Bu sırada obadan Köpek’i öldürmek üzere ayrılan Aslıhan Hatun, amacına ulaşamayıp kendi canından oldu. Obadakiler ve Turgut, Aslıhan’ın beklenmedik ölümü karşısında yıkıma uğradı. Köpek’in öldürülmeye çalışıldığını öğrenen Mahperi Hatun, yarım kalan işi tamamlamak istedi ancak Köpek, Kayraldı sayesinde saraydan çıkarıldı. Günalp, Köpek’in saldırıya uğradığını öğrenince Ertuğrul’u öldürmek için tekrar harekete geçti. Öte yandan Tekfur Kritos, Ahmet’i Nikea’ya imparatorun yanına gönderirken, Sultan Gıyaseddin ise Ertuğrul ile iş birliği yaparak Köpek’i öldürmesi için Sivas Emiri Hüsameddin Karaca’yı vazifelendirdi. Ertuğrul ve Alplar Aslıhan’ı Söğüt’e defnettikten sonra mezarı başında Saadettin Köpek’ten intikam almak için yemin etti.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN 116. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI MI?

Henüz değil. Ancak yayınlanır yayınlanmaz haberimizde olacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.