Diş estetiği de SGK kapsamına girdi

En çok tercih edilen estetik diş hekimliği materyali sayılan zirkonyum kuronlar, SGK kapsamına alındı

12 Mayıs 2015, Salı 12:05
A A
Diş estetiği de SGK kapsamına girdi

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK), daha önce ödeme kapsamında bulunmayan estetik diş tedavisinde en sık kullanılan zirkonyum kuronlar, ödeme kapsamına alındı. Zirkonyum kuronları SGK anlaşmalı diş tedavi hizmetleri veren İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Dentaydın’da profesör ve doçentler eşliğinde yaptırılabiliyor.

DOĞAL DİŞE YAKIN BİR GÖRÜNÜM SAĞLIYOR

Zirkonyum günümüz diş tedavilerinde kullanılan en güncel altyapı materyali olmasıyla dikkat çekiyor. Zirkonyum porselenler, diş renginde olmaları nedeni ile doğal dişe yakın görünüm sağlar. Diş etinde alerjik reaksiyonlara ve diş eti renklenmelerine neden olmuyor. Yüksek dirençli olmaları sayesinde hem ön hem de arka bölgedeki dişlerde güvenle kullanılabilir. Alttaki dişin rengini maskeleyebilme özelliğine sahip olduğu için çeşitli nedenlerle renklenmiş veya çok koyu renkli dişlerde bile mükemmel sonuçlar elde edilebilir. Tat alma duyusunda bozukluğa, diş eti problemlerine ve ağız kokusuna neden olmuyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.