Diş estetiği kişiye ne gibi avantajlar sağlar?

Çoğu insan dişçiyi ziyaret etmekten korkuyor. Bu korku yüzünden dişlerde ciddi problemler meydana gelebiliyor. Ancak artık diş estetiği sayesinde kusursuz dişlerle mükemmel bir gülümsemeye sahip olmak mümkün

27 Nisan 2017, Perşembe 12:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Önceki Fotoğraflar

Dolayısıyla uygulanan prosedürler arasında yalnızca temizlik veya diş beyazlatma işlemi değil, aynı zamanda diş eti tedavisi, diş kaplaması, diş teli, dolgu ve implant gibi uygulamaları da içerebilir." 

DİŞ ESTETİĞİ NE ZAMAN YAPILMALI?

DİŞ ESTETİĞİ NE ZAMAN YAPILMALI?

Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer sözlerini şöyle sürdürdü: "Eğer ön dişlerinizde form ve büyüklük açısından asimetri, ön dişleriniz arasında konuşmanızı da olumsuz etkileyen diastema yani boşluk varsa ve dişlerinizin renginden memnun değilseniz diş estetiği yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra eğer dişlerinizde çapraşıklıklar ve/veya düzensizlikler varsa diş teli uygulaması gerekebilir. Daha önceden yapılan kuron, köprü veya dolgu gibi işlemlerin görüntüsü hoşunuza gitmiyorsa veya doğal görünmediğini düşünüyorsanız yine estetik diş hekimlerinden destek alabilirsiniz.

Fotoğraflarınızda ya da toplum içinde gülerken ağzınızı elinizle kapatma ihtiyacı duyuyorsanız sizin de estetik diş hekimliği hizmeti veren bir doktoru ziyaret etme zamanınız gelmiş demektir. Diş estetiği yaparken hastaların yaşı, cinsiyeti, dudak şekli, dişetleri, diş rengi, diş şekli, yüz şekli ve ten rengi gibi özellikler dikkate alınarak kişiye özel bir tedavi uygulanır."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşırı terlemeyi durdurma yöntemleri