Dış görünüş karakteri yansıtıyor

'Dış görünüşe göre karar vermeyin' derler. Ancak dış görünüşle ilgili birçok detay, o kişinin karakteriyle ilgili ipuçları verebiliyor. Tek yapmanız gereken, bu ipuçlarını nasıl yorumlayacağınızı bilmek

27 Kasım 2017, Pazartesi 19:48
A A
Ayakkabı seçimi karakterle ilgili ipucu veriyor

Ayakkabı seçimi karakterle ilgili ipucu veriyor

2012 yılında yapılan ve sonuçları Journal of Research in Personality’de yayımlanan bir araştırmaya göre; ayakkabı seçimi kişinin karakteriyle ilgili bazı ipuçları veriyor. Örneğin, gergin kişiler yeni, temiz, boyanmış ayakkabılar giymeyi tercih ediyor. Pratik ayakkabılar giyen kişiler ise genellikle uzlaşması kolay kişiler oluyor. Agresif kişiler ise bot türü ağır ve kalın ayakkabılar tercih ediyor.

Eğer siz de bu satırları okuyup “Ayakkabılarım kişiliğimle ilgili hiçbir şey söylemiyor, sabah ilk bulduğum ayakkabıyı giydim” diyorsanız, bir sonraki sefer bir ayakkabı mağazasına girdiğinizde tekrar düşünün.

Şeker tüketen insanlar uzlaşması kolay

Şeker tüketen insanlar uzlaşması kolay

İlk bakışta saçma gelebilir ancak yapılan 5 farklı araştırmadan elde edilen sonuçlara göre uzlaşması kolay insanlar, şekerli şeyler tüketmeye daha meyilli oluyor. Ancak bu bulgudan yola çıkarak insanları daha uzlaşmacı yapmak için onlara şekerli şeyler ikram etmeyi düşünmek biraz yanlış olabilir. Zira böyle bir davranış diyabete davetiye çıkarmaktan başka bir işe yaramayabilir.

Bebeğini kucaklarken sağ kolunu kullanmak depresif ruh halinin göstergesi olabilir

Bebeğini kucaklarken sağ kolunu kullanmak depresif ruh halinin göstergesi olabilir

Bebek sahibi olmak, bir kadının hayatındaki en mutluluk verici şeylerden biri olabilir. Ancak her 10 anneden birinin doğum sonrası depresyon mağduru olduğu da bir gerçek. Doğum sonrası yaşanan hormonal değişim, stres, uykusuzluk ve yorgunluk neticesinde depresif ruh hali bazen kaçınılmaz olabiliyor. Eğer yakınlarınızdaki yeni doğum yapmış bir kadının veya doğum yaptığınız dönemde kendi ruh halinizin nasıl olduğunu merak ediyorsanız, bebeğin nasıl kucağa alındığına bakın. Bir araştırmaya göre depresif ve stresli anneler, bebeklerini daha çok sağ kollarıyla kucağa alıyor.

Asimetrik yüz hatlarına sahipse lider, simetrik bir yüze sahipse zengin olabiliyor

Asimetrik yüz hatlarına sahipse lider, simetrik bir yüze sahipse zengin olabiliyor

Kalıplaşmış güzellik algılarına göre simetrik yüz hatlarına sahip kişiler daha güzel kabul ediliyor. Sadece bu kadar da değil. Etrafınızda simetrik yüz hatlarına sahip tanıdıklarınız varsa bilimsel araştırmalara göre sizden daha zengin de olabilirler. Ancak asimetrik yüz hatlarınız varsa üzülmeyin, çünkü benzer araştırmalar asimetrik yüz hatlarına sahip kişilerin çok başarılı liderler olduğunu da belirtiyor! Doğuştan zengin olmasanız bile kendi kendinize başarılı ve güçlü olacak donanıma sahipsiniz.   

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.