Diyanet cuma namazı için uyarı afişi yayınladı! İşte camilerde alınacak tedbirler

Diyanet cuma namazı için uyarı afişi yayınladı! İşte camilerde alınacak tedbirler

Diyanet İşleri Başkanlığı corona virüsle mücadele sürecinde 29 Mayıs'ta kılınmaya başlayacak olan cuma namazlarıyla ilgili tedbirleri içeren bir afiş yayınladı. İşte cuma nazamı için alınması gereken tedbirler...

26 Mayıs 2020, Salı 11:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Diyanet İşleri Başkanlığı, yeni tip corona virüs (Kovid-19) ile mücadele sürecinde 29 Mayıs'ta yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı bulunan camilerde kılınmaya başlanacak cuma namazı için alınması gereken tedbirlere ilişkin afiş yayınladı.

Başkanlığın internet sitesinde, "Camilerimiz Cemaatine Kavuşuyor" başlığıyla yer alan afişte, Kovid-19 tedbirleri kapsamında bir süredir cemaatle ibadet yapılamayan camilerin kademeli olarak ibadete açıldığı hatırlatıldı.

Kişisel seccade

Camilerin abdesthane ve tuvaletlerinin kapalı olacağı için abdestin ev ve iş yerlerinde alınması uyarısı yapılan afişte, camide bulunulduğu süre içerisinde maskenin çıkarılmaması ve kişisel seccadeyle gelinmesi gerektiği vurgulandı.

Namazın işaretle belirtilen yerlerde kılınması gerektiği kaydedilen afişte, camiye giriş-çıkışlarda ve içeride güvenli mesafenin ihmal edilmemesi, namaz öncesi ve sonrasında fiziksel temas ile musafahadan kaçınılması gerektiği belirtildi.

Ayrıca afişte, hastalık belirtisi taşıyanlara namazı evde kılmaları tavsiyesinde bulunuldu.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Van halkı taziye çadırının bedelini ağır ödüyor: Toplam 478 vaka