Doğal güzelliğiyle dikkat çeken 7 seyahat noktası

Doğanın ne kadar büyüleyici olduğunu tahmin etmek zor değil! Farklı ve görülmemiş mekanları ziyaret etmeyi seviyorsanız, bu konuda doğaya güvenmelisiniz. Şimdi sıralayacağımız lokasyonları bir sonraki seyahat planınıza eklemeyi düşünebilirsiniz. İşte Doğal güzelliğiyle dikkat çeken 7 seyahat noktası...

16 Mart 2021, Salı 10:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

1- The Grand Prismatic Spring, ABD

Grand Prismatic Spring adı verilen kaplıca, Yeni Zelanda'daki Frying Pan Lake ve Dominik Cumhuriyeti'ndeki Boiling Lake'den sonra dünyanın üçüncü büyük kaplıcasıdır. Bu kaplıca, bir futbol sahasından bile daha büyük.

2- Mammoth Gölü, California

Bir vadinin ortasında kalp şeklinde kaplıca var desek, inanır mıydınız? Mammoth Gölü, aradığınız yer olabilir!

3- Kakslauttanen Hotel, Finlandiya

Kuzey Kutbu denilince aklınıza sadece soğuk hava geliyorsa, bir kez daha düşünün. Ormanın ortasında iglo benzeri odalarıyla dikkat çeken Kakslauttanen Hotel, doğayla bütünleşen bir tatil deneyimi sunuyor.

4- Cenote Ik-Kil, Meksika

Meksika, gizli koylar açısından zengin bir lokasyon ve en nefes kesici yerlerden biri Ik-Kil'dir. Bu muhteşem obruğa ulaşmak istiyorsanız, 26 metre derine inmeye hazır olun. Ik-Kil'de suyun derinliği 40 metre!

5- Socotra Adası, Yemen

Sokotra Adası'ndaki bitkiler o kadar farklı ki, burayı başka bir gezegen sanmanız mümkün. Bu adada neredeyse hiç yol yok ve mağaralarla gemi enkazları açısından zengin bir bölge.

6- Tongariro, Yeni Zelanda

Yeni Zelanda'daki milli park ve Dünya Mirası alanı olan Tongariro, mutlaka görülmesi gereken mekanlar arasında. 2000-2003 yılları arasında Yüzüklerin Efendisi filmi üçlemesi burada çekildi.

7- Wisteria Tüneli, Kitakyushu, Japonya

20 farklı türe ait 150 kadar Wisteria çiçeği bulunan Wisteria Tüneli, romantizmin bir numaralı adresi! Büyülü tünelin keyfini en iyi çıkarabileceğiniz dönem; nisan sonu ve mayıs başıdır. Çünkü çiçekler bu dönem açıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İsviçre Alpleri'ndeki Buz Katedral görenleri büyülüyor