Doğal makyaj temizleme yöntemleri nelerdir? Evde makyaj temizleyici yapımı

Evde göz makyaj temizleyici yapımı sandığınız kadar zor değil. Zeytinyağı ile makyaj temizleme yapabileceğiniz gibi, doğal makyaj temizleme yöntemlerinin faydalarından da yararlanabilirsiniz. Evde doğal makyaj temizleme suyu yapımı hayal gibi gelse de kimyasal ürünleri kullanmak zorunda değilsiniz. Doğal makyaj temizleme yöntemleri için gereken malzemeleri evinizin mutfağında bulabileceksiniz.

15 Ağustos 2020, Cumartesi 09:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Zeytinyağı

Zeytinyağı

Eğer temizleme konusunda oldukça zordaysanız, hemen mutfağa gidin. Saf zeytinyağı olmasına özen gösterin. Yemek yapmak için kullanılan bir ürünü temizleme ürünü olarak kullanmak garip gelebilir, ama unutmayın; zeytinyağı aynı zamanda sağlıklı bir maskedir.

Aloe Vera

Aloe Vera

Yalnızca yanıklar için değil eğer yağlı bir cilde sahipseniz ve daha da kötüye gitmesini istemiyorsanız harika bir öneri. Genelde rimelleri çıkarmak için çok iyi bir çözüm önerisi iken, sizin tüm yüz makyajınız için harika bir seçenek. Cildinizi yumuşatır, özellikle de göz çevrenizi gevşetir ve hiç de yapışkan olmayan bir maskedir. Ekstra bir özellik olarak eğer gözleriniz rahatsızsa, aloe vera iyi gelecek ve gözlerinizdeki kızarıklığı da azaltacaktır.

Yoğurt ve limon

Yoğurt ve limon

Bir yemek kaşığı yoğurdu bir yemek kaşığı limon suyu ile karıştırın. Yüzünüze ve gözlerinize uygulayın. Birkaç dakika bekletin. Nemli pamukla cildinizi temizleyin. Cildinizin ölü derilerden arınmasına ve makyajınızın temizlenmesine yardımcı olur.


 Ilık süt

Ilık süt

Birkaç yemek kaşığı sütü birkaç saniye ısıtın. Bir parça pamuğu süte batırıp ufak ufak bastırarak yüzünüze uygulayın. Makyajın yoğun olduğu bölgelere (örneğin gözlerinize), tahriş etmemeye ve canınızı yakmamaya dikkat ederek daha fazla bastırın. Daha sonra iyice durulayın.

 Badem yağı

Badem yağı

Yağlar, muhteşem alternatif ev yapımı makyaj temizleyiciler olarak iş görür. Badem yağı, bir yandan makyajınızı çıkarırken aynı zamanda da cildinizi harika bir şekilde nemlendirir. Hassas gözler için uygundur. Bir parça pamuğa birkaç damla damlatın ve doğrudan cildinize uygulayın. Kirpiklerinizi güçlendirmek ve uzatmak için de badem yağını hint yağı ile karıştırabilirsiniz.

Vazelin

Vazelin

İçeriğindeki yağlar kozmetik ürünlerinin tamamen çözünmesini sağladığı için, rimel ve göz kalemini çıkarmada çok etkili olabilir. Peçeteye, beze veya bir parça pamuğa biraz (fazla sürmenize gerek yok) vazelin sürün ve makyajınızı çıkarmak istediğiniz bölgelere nazikçe uygulayın. Çok yoğun ve yağlı olduğu için, daha sonra ılık veya sıcak suyla yüzünüzü yıkamanız ya da durulamanız gerekecektir.

Çilek

Çilek

Çilekli makyaj temizleyiciyi hazırlamak için beş adet büyük çilek ve üç yemek kaşığı ev yapımı yoğurt gerekiyor. Çilekleri ezip yoğurtla karıştırın. Daha hızlı hazırlamak için blender kullanabilirsiniz. Dairesel hareketlerle yüzünüze nazikçe uygulayın ve birkaç dakika beklettikten sonra suyla durulayın. Makyaj ve maske kalıntılarının tamamen temizlenmesi için ılık suya batırılmış bir parça pamukla yüzünüzü silin.

Salatalık ve süt

Salatalık ve süt

Salatalığı rendeleyin. Sütün içerisine koyarak kaynatın. Karışımı daha sonra süzerek salatalıktan ayrıştırın. Kalan sütü şişeye koyun. Bu karışımı doğal makyaj temizleme sütü olarak kullanmanız mümkün.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kylie Jenner'ın 9 yıllık güzellik evrimi