Doğan Cüceloğlu kimdir? Sağlık durumu nasıl?

Psikolog, yazar Mehmet Doğan Cüceloğlu hastaneye kaldırıldı. 81 yaşındaki yazarın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken yazarı tanımayanlar "Doğan Cüceloğlu kimdir?" sorusuna cevap aramaya başladı.

20 Ağustos 2019, Salı 15:26
A A
Doğan Cüceloğlu kimdir? Sağlık durumu nasıl?

Kırktan fazla bilimsel makalesi yayınlanan psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu anjiyo oldu. Ünlü yazarın yağun bakımda tedavisi sürüyor. Gelen bilgilerse Cüceloğlu'nun sağlık durumunun iyiye gittiği yönünde... Peki, Doğan Cüceloğlu kimdir?

MEHMET DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR?

Doğan Cüceloğlu 1938 yılında Mersin'in Silifke ilçesinde dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olduktan sonra ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji (algılama, düşünme, iletişim) alanında doktorasını yapmıştır.

Sonrasında Türkiye'de Hacettepe ve Boğaziçi üniversitelerinde görev yapan Cüceloğlu, Fulbright bursuyla bir sene süreyle Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak çalışmalarda bulunmuştur.

1980-1996 seneleri arasında ABD Kaliforniya Eyalet Üniversitesi, Fullerton'da görev yapan Cüceloğlu'nun kırkı aşkın Türkçe ve İngilizce bilimsel makalesi yayınlanmıştır. 1996 senesinden bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana babalara ve iş adamlarına yönelik seminerlere, konferanslara ve atölye çalışmalarına ağırlık vermiştir.

1990 yılından bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlamaya özen gösteren Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar yazmaktadır.

ESERLERİ:

İçimizdeki Biz

İçimizdeki Çocuk

İnsan ve Davranışı

İyi Düşün Doğru Karar Ver

'Keşke'siz Bir Yaşam ıçin ıletişim

Savaşçı

Yeniden ınsan ınsana

Yetişkin Çocuklar

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...