Doğaseverlere özel kış rotası: Küre Dağları

Kısa bir süre önce turizme kazandırılan ve Türkiye'nin önemli sıra dağlarından olan Küre Dağları, kış ayında beyaza büründü. Hem pandeminin stresinden uzaklaşmak hem de fotoğraf çekmek için oldukça ideal bir lokasyon olan Küre Dağları, ziyaretçilerini bekliyor.

21 Şubat 2021, Pazar 09:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kastamonu ve Bartın arasında kalan Küre Dağları, her mevsim olduğu gibi kış aylarında da ziyaretçileri kendisine çekiyor. 

Doğaseverler ile fotoğraf tutkunlarına seyrine doyumsuz manzaralar sunan Küre Dağları, orman içi çayırları, yamaçlarda bulunan ormanları, kırsal dokuyla bütünleşen yerleşim alanları, biyolojik çeşitliliğiyle ziyaretçileri cezbediyor. 

En yüksek zirvesi 2 bin metreyi bulan Küre Dağları'nda ağaçların karlı manzarası, görsel şölen sunuyor.

KEMERLİ MAĞARASI

KEMERLİ MAĞARASI

Sıra dağların mutlaka görülmesi gereken bir diğer yeri ise, Kemerli Mağarası. Küre Dağları Milli Parkı'nda bulunan Kemerli Mağarası'na, Bartın Ulus yolu üzerinde bulunan, bin 300 metrelik yürüyüş yolundan ulaşılabiliyor.

Yatay gelişmiş, fosil mağara özelliğini içinde barındıran Kemerli Mağarası 18 metre uzunluğunda 2 metre yükseklindeki mağara 989 rakımda bulunuyor.

Küre Dağları Milli Parkı'na hafta sonu gelen ziyaretçiler, bin 300 metrelik yürüyüş sonrasında mağaraya ulaşarak, seyir terasından eşsiz manzaradan Drahna Vadisi, Küçük Küre geçişi, Büyük Küre geçişi ve Sorkun Yaylası'nı izleyerek, fotoğraf çekme şansını yakalıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'nin huzurlu adresleri: CittaSlow nedir?