'Dokuzuncu gezegen'de karla mücadele  

Van’da uzun süren kış nedeniyle "dokuzuncu gezegen" olarak adlandırılan Bahçesaray ilçesinde, kar ve tipi yüzünden kapanan Karabet Geçidi, ekiplerin yoğun çabası sonucu açıldı. Yolda mahsur kalan sürücüler karayolları ekiplerince kurtarıldı 

23 Kasım 2017, Perşembe 17:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Van’ın Bahçesaray ilçesinde, kar ve tipi nedeniyle kapanan Karabet Geçidi, ekiplerin çalışması sonucu açıldı.

Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü 111. Şube Müdürlüğü ekipleri, dün gece kar ve tipi sonrası kapanan Karabet Geçidi’nin açılması için çalışma başlattı.

Uzun süren kış nedeniyle "dokuzuncu gezegen" olarak bilinen ilçenin 2 bin 985 rakımlı Karabet Geçidi’nde 17 iş makinesi ve 34 kişilik ekiple yürütülen çalışma sonrası geçit ulaşıma açıldı.

Ekipler, araçlarıyla yolda mahsur kalan sürücüleri de kurtardı. Araçlarına zincir takan sürücüler, ekiplere teşekkür etti.

Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü Görentaş Şubesi ekip sorumlusu Recep Sürmeli, Karabet Geçidi’nin dün başlayan kar yağışı, tipi ve görüş mesafesinin az olması nedeniyle ulaşıma kapandığını belirterek "Ekiplerimizin çalışması sonucu yolu tekrar hizmete açtık. Hemen ardından yollarda genişletme çalışmalarına 7 iş makinesi ve 14 kişilik ekibimizle devam ediyoruz." dedi. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER TOGG'a büyük ödül! Türkiye'de bir ilk oldu